Kapitánka žen Pavla Novotná: Chceme hrát o postup

5. 9. 2020   |   FC Hradec Králové
Do nové sezony ve druhé lize vstupuje hradecké ženské družstvo sobotním zápasem s Olomoucí. Když minulý ročník předčasně ukončila koronavirová pandemie, byly černobílé hráčky na druhém místě tabulky, tentokrát by návrat do nejvyšší soutěže už chtěly dotáhnout. „Kvalitu na to máme. Už před minulou sezonou přišlo hodně holek z juniorky, musejí se ještě trochu aklimatizovat a ukázat, co v nich je,“ říká kapitánka Pavla Novotná.

S jakými ambicemi jde tým žen do sezony ve druhé lize?

Určitě chceme hrát na předních příčkách, pokusit se o návrat do první ligy po dvou letech. I když Baník bude hodně silný konkurent, Olomouc taky. Teplice by do boje o čelo taky mohly zasáhnout.

Minulá sezona skončila předčasně s námi na druhém místě tabulky. Tým je hodně mladý, jak moc se změnil?

Teď v létě víceméně nedošlo k výraznějším změnám. Ale mladý tým máme. Už před minulou sezonou přišlo hodně holek z juniorky, ty se musejí v dospělém fotbale ještě trochu aklimatizovat a ukázat, co v nich je. Kvalitu na to, abychom mohly hrát o postup, určitě máme. Kdybychom se ale do první ligy postoupily, čekalo by nás hodně práce k tomu, abychom se tam udržely. Musely by přijít zkušené posily.

Už při posledním našem působení se začaly nůžky mezi první a druhou ligou rozevírat, že? Sparta a Slavia ještě víc odskočily, silné jsou Plzeň a Slovácko, nahoru jdou Pardubice...

No, v tom je problém. Jakmile nám hráčky budou odcházet do Pardubic, kde jsou v ženském fotbale momentálně lepší podmínky, dostaneme se do potíží. V Královéhradeckém a Pardubickém kraji není tolik fotbalistek, aby mohly fungovat dva týmy v první lize. To podle mě není reálné.

Jak bys porovnala současné družstvo žen s tím, se kterým jsi tady před dvěma lety zažila ligu?

Tehdy jsme byly určitě zkušenější. Měly jsme hráčky, které hrály minimálně pět let nejvyšší soutěž. Jenže některým už pak bylo přes třicet, většina jich dojížděla, tak skončily. Jsme vyloženě amatérský tým, za fotbal nic nedostáváme, hrajeme jen proto, že nás to baví.

Z koho se bude v nové sezoně skládat osa týmu?

Velkou oporou je naše gólmanka Denisa Kadečková, která už toho má hodně odchytáno i v první lize. Tu si zahrálo víc hráček – Kateřina Miklová, Eva Chocholoušová, Karolína Hrbková...

A ty. U startu sezony proti Olomouci ale kvůli problémům s kotníkem nebudeš, že?

Nebudu. Do přípravy už jsem se zapojila, vlastně jsem ji absolvovala celou. První dvě tři kola ale budu muset vynechat a zapojím se potom, až budu stoprocentní. Aspoň to tak mám v plánu, když zdraví vydrží. (usmívá se)

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Reportáž

Votroci jdou v MOL Cupu do osmifinále

Rozhovory

Stanislav Hejkal: Byli jsme připravení na agresivní styl soupeře

Aktuální zprávy

Informace o vstupenkách na Slavii