Jan Mejdr: Musíme navázat na Olomouc

25. 11. 2021   |   FC Hradec Králové
Zopakovat proti Karviné poslední půlhodinu utkání v Olomouci – s takovým předsevzetím vyhlíží nedělní duel 16. kola FORTUNA:LIGY Jan Mejdr. „Ale bude to strašně těžký zápas. Soubojový a bojovný,“ předpokládá pravý obránce.

Co čekáš od zápasu s Karvinou?

Že bude strašně těžký. Soubojový a bojovný. V tomhle jde pro oba soupeře o hodně – pro nás je tohle utkání důležité v tom, že je proti týmu ze spodku tabulky a my chceme ukázat dominanci a udržet si místo. Hlavně hrajeme doma. Tři zápasy jsme nevyhráli, teď by se hodilo zase zabrat.

Poprvé narazíme na soupeře, se kterým už jsme v téhle sezoně hráli. Sledoval jsi, jak se Karviná změnila?

Sledoval. Díval jsem se i na jejich dohrávku s Baníkem. Myslím, že víme, jak se Karviná prezentuje, připravíme se. Mohla by na nich být znát i nějaká únava, tenhle týden hráli dvakrát.

Může se na soupeři projevit to, že oba poslední zápasy ztratil v posledních minutách? Taky jsme něco takového zažili…

To máš pravdu. O to víc budou hladoví po vítězství. Vědí, že na to mají, právě proto si myslím, že to nebude snadný zápas. Bude hrát velkou roli, kdo dá první gól.

Vybavuješ si ještě náš remízový zápas v Karviné, po kterém jsme si říkali, že jsme měli vyhrát?

Ano. Udělali jsme individuální chybu, ta rozhodla o tom, že se nám to nepovedlo. Jinak jsme tam hráli dobře, ke konci druhé půle jsme si vypracovali šance, které jsme neproměnili.

V jakém jsme rozpoložení? V Olomouci se nám povedlo urvat bod…

Myslím, že nám to hodně zvedlo sebevědomí. Potvrdili jsme si, že s námi soupeř musí počítat do poslední minuty. Ta půlhodina z druhé půle nám ukázala, jak bychom se měli prezentovat. Ty bychom si měli přenést do zápasu s Karvinou.

Na Hané nám pomohli i fanoušci, souhlasíš?

Jednoznačně. Byli slyšet podobně jako třeba ve Zlíně, vytvořili nám domácí prostředí. I v Boleslavi nám pomáhají, doufám, že nás přijedou podpořit i přes zimu a zpřísňující se opatření.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Tisková zpráva

Vstupenky na Slovácko jsou v prodeji

Tisková zpráva

Doprava pro fanoušky na Slovácko

Aktuální zprávy

Votroci rozdali mikulášskou nadílku