Jan Král přestupuje do Eupenu! Klub mu přeje hodně štěstí

24. 6. 2022   |   FC Hradec Králové
Fotbalový Hradec Králové se stává stále zajímavější destinací. Leckdo mohl ještě nedávno tvrdit, že v něm není možné vyrůst pro reprezentační tým či velký zahraniční klub. Obojí nedávno vyvrátili nejprve Adam Vlkanova a nyní také Jan Král. Zadák Votroků se stěhuje do Beneluxu, nově bude oblékat dres belgického KAS Eupen.

Odchod urostlého stopera krátce komentuje sportovní ředitel Votroků, Jiří Sabou. „Jan Král se k dnešnímu dni stěhuje do belgického mužstva KAS Eupen, je to přestup, který pro nás přišel jako blesk z čistého nebe. Příliš mnoho jsme s ním dělat nemohli, celek z Beneluxu se rozhodl uplatnit výstupní klauzuli. My Honzovi děkujeme za zápasy, které v týmu odehrál a za vše, co pro klub udělal. Přejeme mu do budoucna hodně štěstí,“ doufá v zářnou budoucnost nyní již bývalého obránce Hradce vrcholný činitel klubu.

Zároveň připouští, že pro třiadvacetiletého zadáka může jít o klíčový zlom v celé jeho profesní dráze. „Samozřejmě, je to pro něj obrovský posun v kariéře, jde o velké zahraniční angažmá. Nebude to pro něj snadné, ale věřím, že to zvládne. Pochopitelně mu k přestupu blahopřejeme a budeme mu i do další části jeho fotbalového života držet palce,“ hlásí Jiří Sabou.

Jan Král skutečně nemíří do ledajakého klubu. KAS Eupen je tradiční belgický celek, jenž patří do tamní nejvyšší soutěže – Jupiler League. Bývalý hradecký stoper ale nebude prvním Čechem v historii klubu. Již před ním oblékal barvy tohoto týmu brankář Radek Petr.

Urostlý obránce v loňském ročníku prokázal, že je velice platný v obou šestnáctkách, kde pravidelně vyhrával hlavičkové souboje. Především díky nim dokázal vsítit v předchozí sezóně čtyři branky. Směrem dozadu byl jedním ze základních stavebních kamenů hradeckého mužstva. Nezbývá, než popřát Janu Královi ještě jednou hodně štěstí a doufat, že se třeba zase jednou pod Bílou věž, kde pro velký fotbal dozrál, zase vrátí.

Fotogalerie

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Preview

Hradec míří do Prahy. V sobotu se střetne s Bohemians

Aktuální zprávy

Výsledky z týdne a víkendový program Votroků

Aktuální zprávy

Informace pro fanoušky cestující do Ďolíčku