Jan Král: O Hradci jsem přemýšlel už rok

7. 2. 2020   |   FC Hradec Králové
Jeho příchod do Hradce by mohlo charakterizovat slovo „konečně“. Stoper Jan Král, který přišel mezi Votroky letos v zimě, byl v kontaktu s trenérem Zdenkem Frťalou už víc než rok. Tentokrát Hradec upřednostnil před jinými nabídkami. „Měl jsem něco z ligy, ale tohle mi přišlo jako lepší řešení. Hradec se mi líbí postavením v tabulce, ambicemi...“ vypočítává mládežnický reprezentant.

Jak se seběhl tvůj příchod do Hradce?

Trenér Frťala mě kontaktoval už minulou zimu, říkal, že by měl zájem o hostování. Tehdy jsem upřednostňoval zahraniční angažmá, což on respektoval. Odešel jsem do Aue, po půl roce jsem se vrátil do Boleslavi, trenér mě v létě kontaktoval znovu. K mému příchodu do Hradce tehdy nedošlo kvůli zranění a tomu, že Boleslav mě nechtěla pustit. Až teď v zimě to dopadlo.

Rok jsi tedy přemýšlel o příchodu sem?

Určitě. Neměl jsem herní vytížení, necítil jsem ani šanci hrát ligu v Boleslavi. Hradec pro mě byl velmi slušná nabídka.

V zimě jsi Hradec upřednostnil i mezi jinými nabídkami, je to tak?

Měl jsem něco z ligy, ale mně se Hradec líbil. Postavením v tabulce, ambicemi... Přišlo mi to jako lepší řešení.

Proč jsi v Aue odehrál jen čtyři zápasy?

Přišel jsem až den před prvním mistrovským utkáním. Trenér mě sice půl roku sledoval, ale neměl před startem ligy čas pracovat se mnou. Už předem jsem věděl, že chtěli uplatnit opci, ale dohodli jsme se, že budu čekat na šanci. Výsledky pak nebyly dobré, hrálo se o záchranu. Trenér mi říkal, že budu hrát všechno od chvíle, kdy bude jasné, že jsme se zachránili. Odehrál jsem necelé čtyři zápasy, ale pak jsem si zranil koleno a víc už jsem jich nepřidal.

Víme o tobě, že jsi levonohý stoper. Jak bys popsal sám sebe?

Myslím, že jsem někdy až moc klidný, někdy až moc emotivní. Možná trochu složitější povaha, ale hlavně chci každý zápas vyhrát a na hřišti se poprat o každý balon. Umím se do zápasu vžít.

Se Zdenkem Frťalou jste rok spolupracovali ve Varnsdorfu. Umí s tvou složitější povahou pracovat?

Umí. Někdy si sám pro sebe nadávám, ale pak vždycky uznám, že ví, co dělá a co na mě platí.

S jakými ambicemi přicházíš do Hradce?

Osobní cíl je, že chci hrát každý zápas. A týmové – nechci říkat, že musíme postoupit, ale v hlavách to máme. Tým tady je dobrý a parta fantastická. Uvidíme, jak nám to na jaře půjde a na co to bude stačit.

Máš za sebou několik přípravných zápasů a kondiční soustředění. Jak na tebe působí tým Votroků?

Je energický, mladý. Působí na mě moc dobře. Jsou tady super kluci, v kabině je sranda, což je důležité. Zároveň nechybí zkušenost – Zbroža, Oťas nebo Leiblík budou na jaře hodně potřeba.

S kým ses nejlíp znal, než jsi přišel do Hradce?

Právě se Zbrožou se znám z Varnsdorfu, s Kubou Martincem a ostatními mladšími kluky z dorostů, s Frýďasem a Šípasem jsem byl v reprezentaci... V tomhle ohledu to tady pro mě určitě není neznámé prostředí.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Sestřih ze zápasu

SESTŘIH: SK Líšeň – FC Hradec Králové 2:1

Rozhovory

Musíme se z toho poučit, hodnotí Erik Prekop

Reportáž

Votroci padli v Líšni