Jakub Novický: Pracuju teď hlavně s počítačem

1. 4. 2020   |   FC Hradec Králové
Individuální tréninkové plány se v době koronavirové epidemie nevyhnuly ani ženským týmům FC Hradec Králové. „Hráčky dostaly plány, trénují podle svých možností. Já jsem se všemi v kontaktu a moje hlavní práce je u počítače, kde dávám dohromady metodiku společných tréninků. Ty nás, doufám, čekají co nejdříve,“ říká šéftrenér dívčích družstev Jakub Novický.

Ani dívčí týmy nemají v době nouzového stavu jinou možnost než trénovat individuálně. Jak to probíhá?

Hráčkám jsme mailem poslali pokyny a individuální plány zaměřené na zapracování a aktivaci před tréninkem, posilování podle možností – cviky zaměřené na celkové zpevnění, posilování středu těla a stability. Cviky jsou navrženy tak, aby je mohly dívky zvládnout v domácích podmínkách, využíváme třeba krátkou posilovací gumu, závěsný systém TRX, balanční podložku, gymnastický míč nebo činku kettlebell.

A venkovní tréninky?

Samozřejmě nechybí ani tréninky rychlosti a individuálních herních činností jednotlivce s míčem. Dívkám jsme poslali instruktážní video fyzioterapeutky reprezentace WU19 Marie Ludvíkové zaměřené na kompenzaci a prevenci zranění. Individuální tréninky také mají v aplikaci XPS.

Jak jste s dívkami v kontaktu?

Hlavně přes WhatsApp, Messenger a FB. Tréninky po týdnu doplňujeme. Já jako hlavní trenér kategorie WU18 od nich dostávám zpětnou vazbu ohledně pocitů z tréninků, jejich technického provedení a obtížnosti. Některé hráčky mi dokonce posílají i ukázky svých cvičení formou videí. Tréninky hráček od března 2020 průběžně sledují taky reprezentační trenéři.

Jak se nastalá situace projevila na tvé práci?

Tak, že jsem v těchto dnech hlavně na počítači. Připravuju metodiku běžných tréninků od přípravek po dorostenky a doufám, že se k nim dostaneme co nejdřív. (usmívá se) V systému XPS vytvářím tréninkové jednotky všech našich kategorií.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Reportáž

Vyšehradskou hradbu Votroci nepřekonali

Rozhovory

Jakub Rada: Efektivita nás stála dva body

Rozhovory

Nebyli jsme produktivní, hodnotí kouč Frťala