Jakub Martinec přestupuje do Jablonce

11. 8. 2020   |   FC Hradec Králové
FC Hradec Králové se dohodl s FK Jablonec na přestupu stopera Jakuba Martince. Dvaadvacetiletý hradecký odchovanec se zapojí do přípravy severočeského klubu, kde se potká s dalším bývalým hráčem Votroků Václavem Pilařem.

Ve dvou sezonách v dresu hradeckého A týmu na sebe Jakub Martinec upozornil natolik, že po něm sáhl FK Jablonec. Severočeské mužstvo, které si zajistilo účast v předkolech Evropské ligy, mělo o dvaadvacetiletého stopera zájem dlouhodobě, před začátkem nové sezony už došlo k dohodě. „Je pro nás dobrou vizitkou, že dokážeme vychovat hráče pro jeden z českých top klubů. Kuba odchází za velmi zajímavou přestupovou částku. Odvedl u nás dobrou práci, za kterou mu děkujeme, a přejeme mu v další kariéře hodně štěstí,“ komentuje odchod podzimního kapitána týmu sportovní ředitel Jiří Sabou. „Pro Kubu představuje angažmá v týmu účastníka Evropské ligy velkou šanci, u nás se zase otevře prostor pro další stopery v kádru áčka,“ dodává.

Jakub Martinec začal s fotbalem ve Vysokém Mýtě, odkud přišel do Hradce ve třinácti letech. Dres A týmu oblékl poprvé v posledním utkání sezony 2017/2018 na hřišti Táborska, od té doby se v sestavě prvního mužstva Votroků držel stále. Na podzim 2019 nosil kapitánskou pásku. Kromě svého obvyklého postu stopera nastoupil několikrát i v útoku.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Reportáž

Votroci v generálce padli s Varnsdorfem

Rozhovory

Tahle facka nám může pomoct, hodnotí Adam Vlkanova

Rozhovory

Seun Egbewole: Prosadit se v Evropě je můj sen