Jakub Martinec musí týmu U16 koupit ovoce

5. 3. 2020   |   FC Hradec Králové
V týdnu si Jakub Martinec zatrénoval s mladými Votroky kategorie U16, čímž navázal na tradici patronů z A týmu u mládeže. Účast na regeneračním tréninku ho ale nevyjde levně – mladším dorostencům musí koupit tři kila ovoce.

Tradici patronů, tedy hráčů A týmu, kteří mají pod svými křídly jeden z mládežnických celků, tento týden znovu nastartoval Jakub Martinec. Ten si v době volna přišel zatrénovat s Votroky kategorie U16. Trenérovi Josefu Vlčkovi se přihlásil sám. „S Pepém se znám z dorostu a mám tuhle tradici rád. Když jsem byl v mládeži, chodil k nám na tréninky Tomáš Holeš, který je teď ve Slavii. Bylo to pro nás zpestření, tak se snažím přinést klukům to samé,“ vysvětluje svou iniciativu stoper A týmu. „Snad z toho mají radost – já jsem v jejich věku měl. Líbilo se mi, když si s námi přišel zatrénovat hráč z áčka. Byl to úplně jinačí trénink než jindy.“

Mohlo by se zdát, že si svou roli Martinec usnadnil tím, že přišel na regenerační jednotku, při níž není zátěž nijak extrémní. Jenže... Zapojil se do soutěže v nohejbalu, hrálo se o to, že když vyhraje pět her, dorostenci se složí na ovoce do kabiny A mužstva. Obránce však ve čtvrté hře prohrál. „No jo, takhle musím klukům nakoupit tři kila ovoce do kabiny já,“ usmívá se Martinec.

Znovu tak nastartoval tradici patronů, která propojuje mládež s A týmem na pravidelné bázi.

Fotogalerie

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Sestřih ze zápasu

SESTŘIH PŘÍPRAVY: FC Hradec Králové – FK Varnsdorf 0:1

Reportáž

Votroci v generálce padli s Varnsdorfem

Rozhovory

Tahle facka nám může pomoct, hodnotí Adam Vlkanova