Jakub Kučera: Mám rád fotbal, jaký hraje Hradec

11. 1. 2022   |   FC Hradec Králové
Do svého angažmá mezi Votroky skočil rovnýma nohama – ve čtvrtek odpoledne podepsal smlouvu, v pátek absolvoval jeden trénink a v sobotu hned odehrál druhý poločas přípravného utkání proti Velvarům. „Musel jsem si zařídit uvolnění v práci a režim ve škole,“ usmívá se Jakub Kučera, když popisuje svůj hektický přesun z Brna do Hradce.

Neměl jsi v práci a ve škole problém s tak rychlým uvolněním?

Neměl. Byl jsem v práci domluvený, že když něco takového přijde, budu moct hned odejít. Takže jsme pracovní poměr ukončili po vzájemné domluvě okamžitě. (usmívá se) Ve škole je zkouškové období, takže se tam ani nemusí chodit. Naštěstí jsou nějaké zkoušky online, je to v pohodě. Uvidíme, jak to půjde skloubit s fotbalem dál.

Jakou jsi měl práci?

Dělal jsem administrátora u hypotečních specialistů. Moje práce zahrnovala přípravu smluv, jejich zadávání do počítače a podobné kancelářské záležitosti.

A co studuješ?

Mendelovu univerzitu, Fakultu regionálního rozvoje a mezinárodních studií. Říkám, že když dostuduju, můžu pracovat na ambasádě. (směje se) Ten obor se hodně zabývá životním prostředím, environmentalistikou, podporou chudších regionů…

Podobný obor nikde poblíž není?

Na to jsem se díval, ale musí tam být nějaké procento stejných předmětů, abych mohl přejít. A to jsem zatím nenašel.

Pojďme k fotbalu – čím tě Hradec láká kromě toho, že to je první liga?

Hrál jsem proti Hradci ve druhé lize, vedli tabulku, my v Líšni jsme je hodně sledovali, protože jsme jim byli v patách. Hned po postupu jsem viděl několik zápasů Hradce a líbilo se mi, jak aktivním fotbalem se prezentoval. Takový mám rád, i proto jsem na nabídku kývl.

Proti Hradci jsi hrál za Vítkovice, Znojmo a Líšeň. S tou jste proti Votrokům ani jednou neprohráli. Čím to?

To je těžká otázka. Myslím, že to bylo motivací. Hradec jsme brali jako prvoligový tým s velkou tradicí, chtěli jsme se proti němu vytáhnout.

Bereš přechod do Hradce jako definitivní krok do profesionálního fotbalu?

Určitě je to krok dopředu. Pořád se chci zlepšovat. Vždycky jsem to měl tak, že jak trénuju, tak hraju – a čím lepší budu mít tréninky, tím lepší fotbalista budu. A určitě bych se teď chtěl fotbalu věnovat naplno. Měl jsem i kvůli zraněním dva a půl roku období, kdy jsem vedle něj musel řešit i zaměstnání. To teď nebudu.

Po příchodu do Hradce jsi do toho skočil rovnýma nohama. Jak na tebe zapůsobil tým?

Slyšel jsem, že tady je super kabina, to se mi hned potvrdilo. Kluci mě přijali výborně a hned. Všichni mi pomáhají, za to jsem rád. Hlavně Štěpa Harazim, který spolupracuje se stejným agentem, si mě hned oťukal, řekl mi, co kde je…

Jak takhle narychlo sháníš bydlení?

Sháním všude možně, kluci mi pomáhají. Psal jsem realitkám… V půlce ledna odjíždíme na soustředění, od února bych rád někde bydlel. Přijede sem za mnou přítelkyně, těšíme se, že to dopadne.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Reportáž

Votroci remizují s Veresem Rivne

Tisková zpráva

Víkendové výsledky Votroků

Reportáž

Vlčákův turecký deník – 4. díl