Jak se dařilo Votrokům v reprezentacích

13. 10. 2021   |   FC Hradec Králové
Ačkoliv nejvyšší soutěž měla o minulém víkendu pauzu, tak někteří mladí Votroci znovu dostali šanci obléknout dres se lvem na hrudi. A opět byli vidět. Přinášíme vám přehled toho, jak se hradeckým hráčům vedlo v reprezentacích svých věkových kategorií.

U21

Kosovo – Česko 0:1

Denis Donát odehrál celé utkání. I díky jeho bravurnímu zákroku, kdy Denis čtvrt hodiny před koncem čistě obral o míč domácího Limaniho, který už se z brejku řítil na bránu lvíčat, si Češi připsali třetí výhru a třetí čisté konto v řadě

Česko – Kosovo 3:0

Denis Donát ze zdravotních důvodů chyběl v nominaci na zápas.

Lvíčata jsou ve své kvalifikační skupině na EURO 2023 i nadále na prvním místě se stoprocentní bilancí.

U19

Česko – Kazachstán 3:0

Daniel Kutík odehrál celé utkání.

Česko – Severní Irsko 2:0

Daniel Kutík i podruhé nedovolil soupeři vstřelit branku. V zápase odehrál úvodních 53 minut. Po tomto výsledku si čeští mladíci zajistili postup do další fáze kvalifikace o účast na mistrovství Evropy.

Česko – Dánsko 1:1

Daniel Kutík byl připraven na lavičce náhradníků.

Český výběr do devatenácti let po úspěšné domácí kvalifikaci vyhlíží další soupeře do finální fáze kvalifikace. Své tři protivníky v boji o účast na EURO U19, pořádané na Slovensku, se čeští mládežníci dozví na jaře příštího roku.

U18

Dánsko – Česko 3:3

David Jurčenko se pod novým trenérem Radkem Bejblem blýskl v 31. minutě prvním českým gólem. Češi pak v průběhu zápasu dokázali srovnat na konečných 3:3.

Belgie – Česko 1:0

David Jurčenko nastoupil na hřiště v 71. minutě, záhy po inkasovaném gólu. Prohru však odvrátit nedokázal.

Chorvatsko – Česko 1:0

David Jurčenko nastoupil v základní sestavě a v 70. minutě byl střídán. Po jeho odchodu inkasovala česká reprezentace tři minuty před koncem branku na konečných 1:0.

Česká reprezentace obsadila na turnaji v chorvatském Medulinu 3. místo o skóre před Dánskem. Vítězem se stali mladí Rudí ďáblové z Belgie.

U15

Na přípravném kempu nejmladších reprezentantů měli v Trutnově Votroci největší zastoupení ze všech týmů. O své místo v reprezentaci bojovali: Petr Jan Baťka, Sebastián Gazsi, Alexander Hronek, František Kameník, Tobiáš Pavlík, Patrik Pěnkava, Štěpán Ponikelský, Štěpán Sehnoutka a Oliver Svoboda.