JAKO CUP 2024 se skvěle vydařil, Votroci obsadili 4. místo

před 6 dny   |   Adam Horáček, Petr Šatalík
O víkendu se na hřišti v Dohalicích konal 17. ročník mládežnického turnaje JAKO CUP, jenž je každoročně určen pro kategorii U9. Po dvoudenním maratonu, kdy se na skvěle připraveném pažitu prohánělo okolo 400 mladých fotbalistů, se celkovým vítězem stala Sigma Olomouc. Domácí Hradec Králové se, v konkurenci šestatřiceti týmů, umístil těsně pod stupni vítězů.

Areál v nedalekých Dohalicích od sobotního rána ožil fotbalem. Ze všech koutů republiky se sjeli změřit síly fotbalisté ročníku 2015 a mladší v rámci šestatřiceti mládežnických celků, aby si domů odvezli cenný pohár. Úžasná atmosféra panovala nejen na hřišti, ale i v hledišti. Kvalitní podívané přihlížela zhruba pětistovka příznivců, která mladým fotbalistům vytvořila parádní diváckou kulisu.

Trofej pro vítěze si odvezl modrý tým SK Sigma Olomouc. Stříbrné medaile dostali na krk fotbalisté FC Sparta Brno a bronz vybojovalo modré mužstvo FK Teplice. FC Hradec Králové obsadil čtvrtou příčku, což je vzhledem k počtu účastníků velký úspěch.

Při slavnostním vyhlášení se udělovala též individuální ocenění. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Dominik Beer ze Sparty Brno, Vilém Čaňo ze Sigmy Olomouc si odváží korunu pro krále střelců a anketu nejlepšího hráče turnaje jednoznačně ovládl Karel Zajáček z Teplic.

Nejlepší týmy získaly ceny od hlavního partnera turnaje, kterým je společnost Teamline s.r.o. – tuzemský dodavatel značky⁠ JAKO. Ceny dodaly také firma Isostar a Endorphin Republic. O catering pro hráče a veřejnost se postarala firma Dostál s.r.o. Všem těmto podporovatelům mládežnického fotbalu patří náš vřelý dík.

Konečné pořadí JAKO CUPU – TOP 12

1. SK Sigma Olomouc „modrá“
2. Sparta Brno
3. FK Teplice „modrá“
4. FC Hradec Králové
5. FC Slovan Liberec „bílá“
6. MFK Chrudim
7. FC Zlín
8. FK Náchod
9. SK Dynamo České Budějovice
10. FC Táborsko
11. FC Žďas Žďár nad Sázavou
12. FK Mladá Boleslav

Kompletní výsledky naleznete zde.

Hlavní organizátor Ondřej Trojna vyjadřuje spokojenost s průběhem akce. „Na prvním místě u těchto velkých turnajů je pochopitelně počasí, které vyšlo na výbornou. To byl základní kámen k úspěšně zvládnuté akci. Po oba dny byly k vidění skvělé výkony, které v závěrečném ceremoniálu ocenili přítomní diváci. Zlaté medaile na krku si po zásluze odvezl modrý tým SK Sigma Olomouc. Naši kluci skončili na hezkém čtvrtém místě, kdy jim medaile unikla v poslední zápase. Poděkování patří všem partnerům, bez nich by se toto klání nemohlo uskutečnit. Dále bych chtěl zmínit a pochválit výbornou práci všech lidí z TJ Sokol Dohalice, kteří vytvořili skvělé podmínky pro všechny zúčastněné. Všem náleží velký dík, budeme se těšit na další ročník.“

Akci si pochvaluje také Antonín Svoboda. „JAKO CUP je každoročním vrcholem kategorie U9 a celé mladší přípravky. Díky velmi kvalitnímu obsazení můžeme změřit síly se špičkou republiky, která nám nastaví zrcadlo a ukáže, jak jsme na tom herně. Letos jsme v krásném prostředí dohalického areálu odehráli deset těžkých a vyrovnaných zápasů. Podařilo se nám postoupit z prvního místa ze skupiny a druhý den jsme tak měli možnost hrát o medaile.
Nakonec jsme výsledkově nezvládli klíčová utkání a umístili se na bramborové pozici, což bereme jako velký úspěch i promarněnou příležitost zároveň. Nejdůležitější však pro nás je fakt, že jsme herně v žádném utkání nepropadli, kluci předvedli solidní individuální výkony, které se spojily v ještě lepší výkon týmový. Děkujeme organizátorům za povedenou akci plnou dětské fotbalové radosti a rodičům za podporu v průběhu turnaje,“
vzkazuje trenér kategorie U9.

Podobně hovoří trenér Žďáru nad Sázavou. „Pár turnajů už jsem zažil, ale tento patří k těm nejlépe zorganizovaným, jaký jsem s kluky absolvoval. Jídlo, pití, stánky, výdej obědů, rozpisy utkání, online výsledky, voda pro hráče na hřištích, pitný režim, úklidová parta – vše naprosto perfektně fungovalo a za to Vám a Vašim kolegům patří velký dík. Co mě nejvíc uchvátilo a potěšilo, byla kvalita všech trávníků, opravdu je vidět, že se o ně starají lidé, kterým není lhostejný a jejich práce je baví – jen tak dál,“ kvituje dobrou práci David Halamka.

Dosavadní vítězové turnaje:
AC Sparta Praha (2008, 2014, 2017), FK Baník Most (2009), FC Hradec Králové (2010), SK Slavia Praha (2011, 2018, 2020), FK Tygři Neratovice (2012), ŠK Slovan Bratislava (2013), Ślask Wroclaw (2015), SFC Opava (2016), FK Mladá Boleslav (2019), FC Silon Táborsko (2022), FK Pardubice (2023), SK Sigma Olomouc (2021, 2024).

Fotogalerie

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Rozhovory

Je až neuvěřitelné, jakou klub ušel cestu, říká Jiří Sabou

Aktuální zprávy

Týmové statistiky Votroků v sezóně 2023/24

Aktuální zprávy

Za horizontem – 3. díl