JAKO CUP 2022 se skvěle vydařil

13. 6. 2022   |   FC Hradec Králové | Foto: Josef Štěpán
O víkendu se na hradecké Bavlně odehrál turnaj JAKO CUP, jenž byl určen kategoriím U9. V teplém počasí se na trávníku v Labské kotlině poměřilo 28 týmů z celé republiky. Díky přátelské kulise se všichni dobře bavili. Vítězem celého klání se letos stalo FC MAS Táborsko. Domácí FC Hradec Králové, který povedenou akci zorganizoval, obsadil solidní 9. příčku.

Už od samého sobotního rána to na Bavlně hučelo jako v úlu. Osmadvacet týmů ze všech koutů republiky vyrazilo na trávník, aby svedlo souboj o cenný pohár. Do Labské kotliny dorazilo nespočet příznivců, kteří se postarali o úžasnou atmosféru, která panovala nejen na hřišti, ale i všude kolem a dávala tak zapomenout na zvlášť teplé počasí.

Sobotní utkání rozdělila mužstva do čtyř finálových skupin, přičemž ti nejlepší se pochopitelně utkali v té první. Vítězem JAKO CUPu se na konci nedělního odpoledne stalo FC MAS Táborsko, na druhém místě se umístil FK Jeseník a třetí příčka náležela SFC Opava.

Ocenění byli také hráči, kteří na turnaji vynikali. Nejlepším střelcem se stal Patrik Šarman z FK Jeseník. Nejlepším brankářem byl vyhlášen Antonín Černý z FC MAS Táborsko a titul nejlepšího hráče připadl Matyáši Montagovi z SFC Opava.

Konečné pořadí JAKO CUPU – TOP 10

1. FC MAS Táborsko
2. FK Jeseník
3. SFC Opava
4. FK Pardubice
5. FC Sparta Brno
6. FC Tempo Praha
7. FK Hodonín
8. 1.FC Žamberk
9. FC Hradec Králové
10. FC Zlín

Kompletní výsledky JAKO CUPu naleznete na této stránce.

Hradečtí obsadili 9. příčku, celou akci si chválil hlavní trenér malých Votroků, Petr Pejcha. „Za mě je to každý rok super zakončení sezóny kategorie U9. Hráči se tu mohou měřit s těmi nejlepšími týmy z celé republiky, což je vážně parádní,“ ocenil JAKO CUP kouč nadějných Východočechů.

Rovněž se ujal hodnocení výkonu svých svěřenců. „V sobotu nám o pár proměněných šancí utekla finálová skupina. Přesto jsem byl rád, že jsme v té druhé narazili na kvalitní ligové soupeře, se kterými jsme mohli poměřit naše síly. Myslím, že v neděli jsme, snad kromě prvního utkání se Sigmou, byli ve všech zápasech lepším týmem a ukázali naši kvalitu,“ ocenil výkon svých hráčů lodivod Hradce.

Zároveň krátce charakterizoval celý turnaj, v jehož průběhu se jeho svěřenci dvakrát utkali s Dynamem České Budějovice, které se stalo osudovým soupeřem Votroků. „Je to tu dost specifické, kluci hráli 5+1, to znamená, že bylo odevšud dost blízko k bráně, proto bylo spoustu střel. Musím říct, že kdyby sobotní zápas (3:2 pro Budějovice) skončil stejně jako nedělní (výhra Hradce 8:5), tak bych se vůbec nedivil. I v sobotu jsme byli podle mě lepším týmem, vytvořili jsme si spoustu šancí, jenže se nám je nedařilo proměňovat. V neděli se to otočilo a jenom na konci jsme si to pokazili, když jsme čtyřikrát inkasovali,“ konstatoval Petr Pejcha.

Celá událost by se ale nemohla uskutečnit, nebýt jejích partnerů. Tím hlavním byla firma JAKO, turnaj ale podpořilo také město Hradec Králové, o pití se postarala firma Isostar, o občerstvení Cool Team a ceny zajistil Endorphin Republic. Všem těmto podporovatelům mládežnického fotbalu ještě jednou ze srdce děkujeme.

Fotogalerie

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Preview

Hradec míří do Prahy. V sobotu se střetne s Bohemians

Aktuální zprávy

Výsledky z týdne a víkendový program Votroků

Aktuální zprávy

Informace pro fanoušky cestující do Ďolíčku