Hradečtí zamíří na sever! Síly změří s Teplicemi

1. 4. 2024   |   Vojtěch Vrba
Svěřenci Davida Horejše zdolali na konci března Karvinou a udělali tak důležitý krok směrem k elitní desítce, za kterou nyní zaostávají o jediný bod. Na Skláře, kteří jsou dalším protivníkem Hradce, ztrácí Východočeši body dva, zápas tak bude přímým soubojem o 9. místo. Důležité utkání s Teplicemi sehrají Votroci v neděli 7. dubna, úvodní výkop je naplánován na 15:00.

Lístky na duel v Teplicích pořídíte zde


Klub FK Teplice vznikl v roce 1945, tehdy ještě pod hlavičkou SK Teplice-Šanov. Historie fotbalu na severu Čech ale sahá až na přelom 19. a 20. století, kdy se o počátek kopané v Teplicích zasloužili dva Norové společně se studentem, jenž se vzdělával v Čechách. Klubové barvy jsou žlutá a modrá. Tepličtí hrají svá domácí utkání v AGC Aréně Na Stínadlech, jejíž ochozy může zaplnit 18 221 diváků. Historická bilance Hradce se Skláři je vyrovnaná. Z devětačtyřiceti ligových střetů odešly oba celky vítězně dvacetkrát, v devíti případech se body dělily.

Klub z Teplic se mezi domácí elitu řadí nepřetržitě od roku 1996, nejvyšší soutěž zatím nikdy nevyhrál. V sezóně 1998/99 skončili Severočeši druzí za pražskou Spartou. Úspěchu se Sklářům dostalo v novodobé historii celkem dvakrát a to v Českém poháru – konkrétně v ročnících 2002/03 a 2008/09. Na Evropské scéně se klubu dařilo především v Poháru UEFA, kde se dokázal dostat až do třetího kola, tam ho však vyřadil skotský Celtic. Hradečtí fanoušci si jistě vzpomenou na exhradeckého trenéra Zdenka Frťalu či záložníka Daniela Trubače, opačným směrem oživí vzpomínky kapitán Votroků – Petr Kodeš.

Na zápas si už nyní můžete vsadit u generálního partnera klubu, společnosti Tipsport.

Na utkání můžete vyrazit s fanklubem Votroci 2000, který pro tento duel zorganizoval autobusový výjezd, na nějž se můžete přihlásit zde.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Aktuální zprávy

Poslední kolo základní části! Pod Lízátka přijede pražská Slavia

Aktuální zprávy

Votroky bude proti Slavii povzbuzovat vyprodaná Malšovická aréna

Aktuální zprávy

Víkendové výsledky Votroků