Hradec už má Regionální fotbalovou akademii

2. 9. 2021   |   FC Hradec Králové
Na mapu středisek, kde mají být vychováváni nejtalentovanější fotbalisté v každém kraji, dnes přibylo další. Regionální fotbalovou akademii v Hradci Králové otevřeli druhý den nového školního roku zástupci FAČR, města a kraje na ZŠ Sever.

Před nejtalentovanějšími mladými fotbalisty z Královéhradeckého kraje se otevřely nové možnosti. Na ZŠ Sever zahájili představitelé FAČR, kraje a města provoz Regionální fotbalové akademie. „Dlouhodobě jsme se zavázali dostat regionálku do každého kraje, dnes se nám to daří v Hradci. Mám z toho radost, protože Hradec vždycky měl dobrou mládež. Věřím, že na to navážeme a že další kraj bude fungovat všemi ostatními akademiemi,“ prohlásil Karel Poborský, vedoucí Úseku RFA FAČR.

„Tato akademie bude přínosem pro fotbalisty z celého kraje. Jsme velmi rádi, že se podařilo dotáhnout do konce snahu o její otevření. Velký dík za to patří Fotbalové asociaci, městu i kraji,“ usmíval se generální manažer FC Hradec Králové Richard Jukl.

„Jsem moc rád, že její činnost zahajujeme. Usilovali jsme o ni dlouho, beru to jako velký úspěch,“ dodal primátor města Alexandr Hrabálek.

Oficiální část zakončil ukázkový trénink, při kterém frekventanti akademie předvedli něco z možností, které jim budou k dispozici. „Akademie splnila všechny požadavky. Máme internát, zajištěnou stravu, velice kvalitní realizační tým. Ředitel školy nám vyšel maximálně vstříc, sportoviště i zázemí v rámci školy jsou na vynikající úrovni,“ ocenil podmínky v hradecké akademii Poborský.

„Tihle kluci a holky jsou pilotním projektem šikovných a talentovaných dětí, které dostaly mimořádnou podporu. Věřím, že ji využijí,“ vyzval malé fotbalisty Arnošt Štěpánek, náměstek hejtmana pro školství a sport.

Fotogalerie

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Rozhovory

Je až neuvěřitelné, jakou klub ušel cestu, říká Jiří Sabou

Aktuální zprávy

Týmové statistiky Votroků v sezóně 2023/24

Aktuální zprávy

Za horizontem – 3. díl