Hráčská výměna: Z Teplic přichází Petr Kodeš, odchází Robert Jukl

5. 10. 2020   |   FC Hradec Králové
FC Hradec Králové se dohodl na hráčské výměně s týmem FORTUNA:LIGY FK Teplice. Od Sklářů k nám přichází na hostování do konce sezony s opcí defenzivní záložník Petr Kodeš, opačným směrem míří rovněž na hostování s opcí Robert Jukl.

V poslední den přestupového období došlo v kádru Votroků ke změně – z týmu FK Teplice přichází na hostování do konce sezony s opcí čtyřiadvacetiletý defenzivní záložník Petr Kodeš. Důrazný hráč má na svém kontě pětapadesát startů v nejvyšší soutěži, v níž debutoval už v devatenácti letech v sezoně 2015/2016. V minulém ročníku naskočil do devatenácti zápasů, v tom současném stihl ve žlutomodrém odehrát dva. Nastupoval za mládežnické reprezentace, v kategorii U18 odehrál osm zápasů, v kategorii U20 zasáhl do pěti utkání. „O Petra jsme měli zájem už před rokem. Má zkušenosti z nejvyšší soutěže, věřím, že nám může pomoci. Je to typologicky podobný hráč jako Rob,“ říká sportovní manažer Votroků Jiří Sabou.

Jako protihodnota za Kodeše odchází do Teplic na hostování s opcí jedenadvacetiletý odchovanec Votroků Robert Jukl, který dosud za Hradec odehrál 54 zápasů ve druhé nejvyšší soutěži. „Zájem ze strany Teplic jsme registrovali už v létě. Rob udělal velký progres, má charakter, a byť byl pro tým v tuto chvíli důležitým článkem, hostování jsme mu umožnili. Je to opět skvělá vizitka našeho klubu, že klub z první ligy má zájem o našeho hráče, a pro Roberta je to samozřejmě další posun ve fotbalové kariéře. Zvlášť on si to určitě zaslouží,“ komentuje záložníkův odchod Sabou.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Rozhovory

Stanislav Hejkal: Jsou tu mladí, hladoví kluci, to mám rád

Aktuální zprávy

Informace pro fanoušky k přípravným utkáním

Aktuální zprávy

JAKO CUP ovládla Olomouc