Filip Kubala: Lidi nás zastavují a gratulují

6. 5. 2022   |   FC Hradec Králové
To, že se Votrokům daří něco mimořádného, už hráči pociťují, i když jdou třeba ve městě na oběd. Jedna z nejúspěšnějších sezon v historii klubu se podepisuje na zájmu fanoušků. „Gratulují nám. Už když jsme se dostali do Skupiny o titul, a ještě pak porazili Slavii, bylo to znát,“ usmívá se útočník Filip Kubala.

Řekl bys, že zpětně naplno doceňujeme to, že jsme se udrželi ve skupině o titul?

Ano. Už jak se blížilo finále, věděli jsme, že do téhle skupiny chceme – že v ní budeme hrát zápasy, které nás můžou posunout. Teď, po dvou zápasech, se nám to potvrzuje. Zápasy jsou o něčem, mícháme kartami, to je skvělé. Všichni říkají, že nám o nic nejde, že si to můžeme užívat. Na druhou stranu, my chceme každý zápas vyhrát. I když je to se Slavií nebo se Spartou. Kdybychom si to užívali nekoncentrovaně, ublížili bychom jen sami sobě. Můžeme si to užívat prací, která vede k výsledkům.

Nejsi právě z výsledků, které zatím v nadstavbě máme, překvapený?

Ani ne. Jasně že je hezké porazit Slavii, která za celou sezonu skoro neprohrála. Ale překvapený nejsem. Celou sezonu bylo vidět, že v týmu je potenciál. Je hezké, když na konci sezony forma vystupňuje a dokážeme vyhrát nad Slavií a remizovat se Spartou.

Vnímáš větší ohlas od fanoušků ve městě?

Určitě. Občas nás někdo zastaví, když jsme na obědě. Gratulují nám. Už když jsme se dostali do Skupiny o titul, a ještě pak porazili Slavii, bylo to znát. Jen je škoda, že nemáme stadion tady. Lidi by mohli snadněji přijít a vychutnat si tyhle úspěchy s námi. Snad to takhle bude pokračovat a sejdeme se na něm, až bude postavený.

S fanoušky oslavíme úspěšnou sezonu po jejím konci na Velkém náměstí. Těšíš se na to?

Těším. Moc. Právě proto, že se můžeme potkat s lidmi, kteří za námi jinak musejí cestovat do Mladé Boleslavi. Bude to velké a krásné. Hlavně aby vyšlo počasí.

Na konci sezony jsme absolvovali několik společných tréninků s dětmi – ať už s hráči přípravek, nebo s klienty dětského diagnostického ústavu. Jak se na tyhle akce díváš?

Jsou skvělé, je to super věc. Když jsem byl malý a mohl jsem jít na trénink s někým z áčka, taky to pro mě byl neuvěřitelný zážitek. Kluky to může motivovat, aby na sobě pracovali a třeba se taky jednou věnovali fotbalu na profesionální úrovni.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Rozhovory

Sparta je pod tlakem, což může být výhoda, tuší Petr Kodeš

Aktuální zprávy

Vstupenky na utkání se Spartou

Aktuální zprávy

Víkendové výsledky Votroků