F:NL se bude dohrávat od 25. května

12. 5. 2020   |   FC Hradec Králové
Ligové grémium v úterý hlasováním potvrdilo to, co už předtím schválil výbor LFA – sezona 2019/2020, kterou přerušila epidemie COVID-19, nekončí. Druhá nejvyšší soutěž se bude dohrávat od 25. května, konec mistrovských utkání se předpokládá na polovinu července.

Zástupci klubů dvou nejvyšších českých soutěží v úterý v Praze odhlasovali, že se pokusí dohrát přerušenou sezonu. Toto rozhodnutí znamená, že na konci května se rozeběhne nahuštěný kolotoč zápasů. „Sezonu jsme dohrát chtěli, takže jsem samozřejmě rád, že to tak dopadlo. Bylo vidět, že nejsme sami – hlasování bylo ve druhé i první lize dost jednoznačné,“ říká sportovní ředitel FC Hradec Králové Jiří Sabou, který byl na jednání přítomen. „Celé grémium bylo konstruktivní. Je vidět, že všem zúčastněným jde o fotbal, což je pozitivní.“

Rozpis utkání zveřejníme na klubovém webu v následujících dnech, fungovat bude i služba automatické synchronizace s kalendáři v mobilech a počítačích (ZDE). První utkání znovuobnoveného programu čeká Votroky v úterý 26. 5. nebo ve středu 27. 5. ve Varnsdorfu, o následujícím víkendu přivítáme Třinec. „Prozatím počítáme s tím, že se minimálně na začátku bude hrát bez diváků. Na LFA jsme se obrátili s tím, že bychom v tomto režimu chtěli domácí zápasy vysílat živě na klubovém webu. O tom probíhají jednání,“ říká tiskový mluvčí klubu Michal Petrák.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Preview

Zdenko Frťala: Nepůjde jen o jedenáct hráčů, ale o celý tým

Tisková zpráva

Podpořte Votroky díky iniciativě #zasvujtym

Historie

RETRO: SK Hradec Králové – FC Dynamo Moskva 1:0 (1:3p)