FCHK - Lechia Gdaňsk 2:2 (prohra po penaltách 0:3)

Branky: Rychtář (Cobl), Kameník (Jelínek)

Výsledek FC Hradec Králové U16 v zápase o 3. místo

FCHK - Varsovia Warszawa 1:0

branka: Meduna

Hodnocení:

Nejprve je potřeba poděkovat pořadatelům za pozvání a veškerý servis, který nám vytvořili. Byli jsme pozváni na základě umístění v žákovské lize U15 a naprosto vše jsme měli hrazené. Turnaj byl totiž pořádán z polského fondu pro sport pod záštitou Ministerstva sportu. Na turnaji se hrálo ve skupině 1x 40 minut a ve vyřazovacích bojích 2x 25 minut.

V prvním utkání jsme narazili na skvělý tým z Wroclawi. Byl to velmi atraktivní zápas ve vysokém tempu a fotbalové kvalitě. Soupeř byl více na míči, ale my jsme byli jasně nebezpečnější. Vytvořili jsme si čtyři velké šance po pěkných kombinačních akcí, ale žádnou po hříchu neproměnili. Těsně před koncem tak rozhodla standardní situace, ze které jsme zaslouženě překlopili výsledek na naší stranu. Byl to pro nás povedený start do turnaje a velmi cenný skalp pozdějšího vítěze.

Ve druhém utkání jsme narazili na další těžkou váhu polského fotbalu a postavili se Rakowu Czestochowa. V tomto utkání jsme již nebyli tak živí a nedařilo se nám soupeře dostat pod větší tlak. Podobné to ale bylo i ze strany soupeře a zápas tak uvízl hlavně mezi vápny ve zdlouhavých kombinacích. Postupem času si oba týmy vytvořili pár šancí, ze kterých padla pouze jedna branka a to do sítě Rakowu. Klíčem k vítězství tak bylo čisté konto, které jsme dokázali udržet.

Před třetím utkání jsme měli již jistotu postupu z prvního místa. Narazili jsme na soupeře z Wisly Plock a věřili jsme, že nás jistota postupu uklidní a proti nejslabšímu soupeři skupiny si s chutí stvrdíme zasloužený postup. Opak byl ale pravdou. Náš výkon byl bez emocí a dostatečné kvality. Utrpěli jsme tak jedinou porážku na turnaji v základním čase, která byli po hříchu zasloužená.

Do druhého dne jsme vstoupili semifinálovým utkání proti Lechii Gdaňsk. První poločas se nám herně vůbec nevydařil a kvůli nedůslednostem v našem vápně jsme možná zbytečně prohrávali 2:0. Ve druhém poločase jsme se však stihli rychle prosadit a náš výkon začal gradovat. Po další kombinaci jsme dokonce výsledek vyrovnali a momentum bylo na naší straně. V závěru utkání jsme pak měli sérii standardních situací a hlavně stoprocentní šanci, kdy jsme neproměnili samostatný nájezd na soupeřova brankáře. Zápas tak došel k penaltovému rozstřelu. V něm jsme nedokázali proměnit ani jeden z kopů a vypadli jsme tak po výsledku 0:3 v pokutových kopech.

V zápase o třetí místo s Varsovií Warszava už byla vidět únava na obou stranách. My jsme měli více ze hry a podařilo se nám dostat do vedení. Přesto jsme nedokázali odskočit větším rozdílem (včetně další neproměněné penalty), a tak jsme se strachovali až do poslední minuty. Po ní však mohla přijít zasloužená radost z celkového třetího místa na velmi kvalitně obsazeném turnaji.

Celkově pro nás bylo důležité vytížení všech hráčů, kteří potřebovali odehrát těžká utkání. V konečném hodnocení pak můžeme být hrdí za předvedené výkony i výsledky zejména proti Wroclawi a Rakowu. V dalších zápasech naše výkony měly spíše klesající tendenci, ale laťku jsme posadili opravdu vysoko. Turnaj nám ukázal mnoho poznatků, díky kterým můžeme dále pracovat.