Daniel Vašulín: Hradec je pro mě dobrá volba

7. 8. 2020   |   FC Hradec Králové
Zdenko Frťala ho přirovnal k Liboru Doškovi – a Daniel Vašulín doufá, že se kouč trefil. „Chtěl bych, aby se mi ten půlrok povedl a Hradec na mě uplatnil opci. Je to pro mě dobrá volba,“ netají se třetí letní posila Votroků pozitivními dojmy po čtrnácti dnech tréninků a přípravných zápasů.

O tvém příchodu do Hradce se mluvilo už před rokem. Proč to teď vyšlo?

Před rokem jsme se nedohodli na podmínkách. Teď už jsem chtěl změnu, cítil jsem, že bych se měl posunout výš. Hradec pro mě je dobrá volba – mám to kousek, z Pardubic dojíždím místo do Chrudimi do Hradce. Pan Sabou se mi ozval před koncem sezony, chvíli jsem to měl v hlavě a myslím, že to pro mě bude dobrá volba.

Proč myslíš?

Za těch čtrnáct dní, co tady s kluky trénuju, z toho mám takový pocit. S klukama se ještě sžívám, ale když to řeknu na rovinu, je to tady všechno rychlejší než v Chrudimi, lepší zázemí. Tam jsem chodil na poloviční úvazek do práce, tady si můžu zkusit fotbal na profi úrovni. V tom to je obrovský posun.

Pracoval jsi v obchodě, že? Co jsi dělal?

Ano, dělal jsem na půl úvazku v Pardubicích v obchodu se sportovním vybavením. Bavilo mě to, v jiném obchodě jsem předtím snad dva roky dělal na brigádě. V Chrudimi jsem měl dost volného času, tréninky byly až navečer a dvoufázové třeba jednou za čtrnáct dní. Dalo se to hezky spojit.

Poznávali tě fanoušci?

Ne, nestávalo se mi to. Asi nejsem zas tak známý. (směje se)

Přičichl jsi k reprezentaci do dvaceti let, kde ses potkal s Jakubem Šípkem a Robertem Juklem. V Chrudimi zase bylo několik Hradečáků. Bavili jste se o Hradci?

Bavil jsem se s Jirkou Janouškem, s Travasem. Říkali mi, že to tady je super – prvoligové zázemí, podmínky taky skvělé. I to mi pomohlo k tomu, abych se pro Hradec rozhodl.

Jakub Šípek si Chrudim pochvaloval jako zkušenost. Je dobré jít odtamtud do Hradce?

Postarají se tady o tebe, máš tady výborné podmínky. V tom to je posun. Třeba regenerace nebyla v Chrudimi na takové úrovni jako tady – po každém tréninku je k dispozici bazén, napuštěné kádě s ledovou vodou...

Od začátku přípravy ses zapojil do tréninku stejně se zkušeným Pavlem Dvořákem. Jak to jako mladý kluk bereš?

Je to pro mě obrovská zkušenost. Můžu od něj hodně věcí okoukat, hodně se toho naučit. Můžu od něj čerpat. Vím, že to je konkurence, ale beru ho i jako učitele. Jsem o devět let mladší, on něco dokázal.

Potkal jsi v kabině někoho známého kromě kluků, se kterými ses sešel v reprezentaci?

Ještě se znám s Honzou Záviškou, který je z Hlinska. Pocházím kousek odtamtud. Jinak jsem kluky znal jen ze hřiště jako soupeře. Ale poznal jsem, že tady kabina je v pohodě. Ještě si to musí víc sednout na hřišti, protože některé věci jsou tady herně jiné, ale pak to bude super.

Trenér Zdenko Frťala tě přirovnal k Liboru Doškovi. Vystihl by ses tak?

(směje se) To by bylo výborné, kdybych byl jako Libor Došek. Ale tak trochu má trenér pravdu – jsem vysoký hráč, můžu říct, že i gólový. Umím podržet balon, takže to asi odpovídá.

Jaké máš ambice v Hradci, když přicházíš na hostování v opcí?

Chtěl bych se tady uchytit. Věřím, že se nám sezona povede a budeme hrát o postup. Tyhle ambice neskrýváme. Snad bude ten půlrok dobrý a Hradec na mě opci uplatní.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Sestřih ze zápasu

SESTŘIH: FK Viktoria Žižkov – FC Hradec Králové 0:2

Aktuální zprávy

Víkendové výsledky Votroků

Reportáž

Žižkov poražen, Votroci na prvním místě!