DENÍK PATRIKA VÍZKA: Den 5

26. 1. 2020   |   FC Hradec Králové
Neděle byla pro Votroky ve znamení vstřebávání únavy po dlouhé túře na Sněžku. Původně odpočinkový dopolední zápas v basketbalu se však změnil v téměř plnohodnotnou tréninkovou jednotku, v níž staří nakonec porazili mladé. Mimo jiné o tom píše Patrik Vízek v pátém dílu svého pravidelného deníku ze Špindlerova Mlýna.

Dnes jsme se mohli déle vyspat, takže se nám po dlouhé túře vstávalo dobře. Vstali jsme s Vlčákem až kolem deváté a pak jsme šli na snídani. Moc dobře jsem se ale nevyspal, protože nohy mě bolely opravdu hodně. Pokaždé, když jsem se převalil, mě zabolelo celé tělo.

Měli jsme fyzicky méně náročný den, dopoledne jsme docenili to, že trenér posunul běhy. Každý si naplánoval jiný program, my jsme v deseti šli hrát basket staří proti mladým. Šli jsme do haly s tím, že si jdeme vyčistit hlavu a v klidu si zahrát, ale když nás mladí v první hře porazili, zase se to klasicky zvrhlo. Začaly v tom být emoce, hráli jsme na krev. Jak to tak bývá, my staří jsme to zase zvládli a otočili jsme to. Zase nás budou mladí obsluhovat.

Basket šel Fandovi Čechovi, padalo mu tam hodně trojek. Každý předvedl něco, jen Vlčákovi se moc nedařilo. Střílel ze všech pozic a netrefil nic, ale my ostatní jsme ho utáhli. Zpotili jsme se pořádně. Ono to tak je vždycky – jakmile padne první koš, už někdo prohrává, a to nikdo z nás v krvi nemá. Objeví se emoce, zákroky za hranou, ostřejší slova a je z toho nakonec výživná tréninková jednotka.

Po obědě jsme měli video, rozebrali jsme si druhý poločas zápasu se Spartou B. Už tam bylo víc konstruktivní kritiky než minule, bavili jsme se o posunech a vyloženě taktických věcech. Následovalo motivační video. Tentokrát nám trenér pouštěl sezonu 2015/2016 Juventusu Turín. Nevyšel jim úvod, ale semkli se, a nakonec vyhráli titul. To se trochu týká i nás – ani nám se první podzimní kola nepovedla. Mě to zaujalo, protože Juventus je můj oblíbený klub. Mým největším vzorem odmalička je Buffon, ten tam hrál hlavní roli. Mluvil italsky, ale trenér tvrdil, že mluvil o tom, že se zaručuje za tým, že to zvládnou.

Večer, kdo chtěl, šel na regeneraci. Někdo hrál ping pong, my jsme byli na bowlingu. Každý si zvolol, co potřeboval. Odpočívá se u toho aktivně nebo pasivně. Po večeři si s Vlčákem a Kubou Martincem pustíme playstation a dáme si hokej. Včera jsme hráli za Carolinu, ale v play-off jsme vypadli hned v prvním kole, takže si asi vybereme někoho silnějšího, ať dojdeme dál.

Fotogalerie

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Aktuální zprávy

Víkendový program Votroků

Preview

Proti Žižkovu spoléhají Votroci na fanoušky

Historie

HISTORIE: Pohárová výhra nad Žižkovem za Protektorátu

×
Dnes v 16:30 | A tým
FK Viktoria Žižkov
FC Hradec Králové