DENÍK PATRIKA VÍZKA: Den 3

24. 1. 2020   |   FC Hradec Králové
Třetí den soustředění ve Špindlerově Mlýně začali Votroci tréninkem, který byl odlišný pro hráče a brankáře. Zatímco jejich spoluhráči běhali, gólmani válčili na squashovém kurtu. Odpolední trénink v hale zakončil souboj mezi mladými a starými. Kdo vyhrál? Přečtěte si ve třetím dílu deníku Patrika Vízka.

Ráno byla pro nás s Oťasem nejlepší zpráva, když jsme se dozvěděli, že nemusíme jít běhat dvanáctistovky a šestistovky s ostatními a mohli jsme jít hrát squash. I tam jsme si nakonec dost mákli, navzájem jsme se prohnali. Je to pro nás lepší trénink – rychlost na prvních dvou třech krocích, postřeh... Pro gólmany je to výborný doplňkový sport. Jsou tam situace, kdy je člověk blíž ke stěně a musí rychle zareagovat.

Loni mě Oťas drtil, porazil mě i letos. Hráli jsme tři zápasy, všechny vyhrál, ale oproti loňsku už to bylo mnohem vyrovnanější. Dal jsem si za cíl uhrát aspoň jeden set, to se mi povedlo. Navíc měl Oťas propocené triko, to beru jako svůj úspěch. On má rychlé nohy, navíc chodí squash hrát často a ví, jak zahrát různé údery podle různých úhlů. Já se pořád učím.

Tomáš Poštulka má výborné tréninky. Bavili jsme se o tom s Oťasem, že je hodně směřuje na zápasy. Jdou na nás tvrdé střely, jde o to, abychom je udrželi. Umí to uzpůsobit nám podle toho, co potřebujeme, jak se cítíme. Zajímavé má i doplňkové tréninky. V létě jsme třeba měli s Kubou Brátem a Ondrou Machem trénink v písku, kde jsme si zahráli beach a přehazovanou. A ještě má Pošta rád švihadlo, to je náš častý doplněk.

Když se kluci vrátili z běhání, čekali jsme klasické narážky, že jsme nic nedělali a oni makali, ale moc toho nebylo. Možná je to způsobené tím, že tady je hodně mladých kluků.

Odpoledne jsme měli kruhový trénink v hale zaměřený na dynamiku, odraz i nějakou techniku s míčem. U toho jsme se zapotili, pak přišly soutěže a bago, u toho byla i zábava. Byli jsme rozdělení na staré a mladé, to je vždycky vyhrocené. Staří vyhráli, oslavili jsme to, aby si to mladí vyžrali až do dna. Hráli jsme o obsluhu při jídle na celý víkend, tam si je taky vychutnáme. Já jsem si vybral Roba Jukla, Vlčák Kubu Martince – s nimi sedíme u stolu, tak se necháme obskakovat.

Po tréninku jsme měli regeneraci, na ni tady jsou výborné podmínky. Máme k dispozici páru, vířivky, ledovou vodu... Je o nás postaráno dobře. Večer nám odpadlo video, takže máme dost času na odpočinek. Zítra nás čeká túra na Sněžku, budeme potřebovat hodně sil.

Fotogalerie

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Aktuální zprávy

Víkendový program Votroků

Preview

Proti Žižkovu spoléhají Votroci na fanoušky

Historie

HISTORIE: Pohárová výhra nad Žižkovem za Protektorátu

×
Dnes v 16:30 | A tým
FK Viktoria Žižkov
FC Hradec Králové