Čihák a Trusa. Votroci mají dvě nové tváře

2. 9. 2022   |   FC Hradec Králové | Foto: FC Viktoria Plzeň
Odchod Adama Vlkanovy do Plzně znamená pro Východočechy citelnou ztrátu. Součástí jeho přestupu však byly také dvě akvizice pro kádr Černobílých z plzeňské Viktorie. Filip Čihák a Matej Trusa jsou v Hradci Králové na dvouleté hostování, během něhož se budou chtít prosadit do základní sestavy Miroslava Koubka. A to i navzdory tomu, že se stále jedná o velice mladé fotbalisty.

Obchod s Plzní objasňuje Jiří Sabou. „Oba hráči k nám zamířili na dvouleté hostování. Upřímně musím říct, že jsem za jejich příchody rád, protože to jsou fotbalisti, o které jsme měli zájem již v letním přestupovém oknu. Nebylo snadné jejich cesty sem úspěšně dotáhnout a vše sladit tak, aby to klaplo,“ přiznává sportovní ředitel klubu.

Filip Čihák – obránce s perfektními parametry

Filipe, jak se urodil tvůj příchod pod Bílou věž?
Z Hradce byl o mě zájem ještě před tím, než Adam Vlkanova začal jednat s Viktorkou Plzeň. Nakonec to vyšlo takhle, upeklo se to velmi rychle, za což jsem rád.

Navštívil jsi někdy předtím město na soutoku Labe s Orlicí?
Párkrát ano, ale zatím to tu moc neznám, takže se těším na to, že budu poznávat nové prostředí.

Sledoval jsi Votroky na začátku aktuálního ročníku?
Ano, Hradec je velmi nepříjemné mužstvo, zároveň velice disciplinované směrem dozadu. Hráči tady mají svoji kvalitu. Není žádnou náhodou, že v letošní sezóně nasbírali už dvanáct bodů.

Kdyby ses měl coby fotbalista představit fanouškům, co bys o sobě řekl?
Jsem urostlý stoper, který je díky své výšce hodně silný ve vzduchu. Zároveň jsem však dost pohyblivý, mám rád, když mohu pomoci týmu konstruktivní rozehrávkou.

Dříve jsi působil v kádru Pardubic, budou teď utkání s nimi pro tebe hodně specifická?
Ano, dostal jsem díky nim šanci hrát první ligu. Zápasy to budou speciální, ale hlavně z toho pohledu, že půjde o východočeské derby.

Urostlého hráče představuje také Jiří Sabou. „Filip přichází jako stoper, je v našem systému použitelný na všechny tři posty v obraně, zároveň může hrát defenzivního halva, klasickou šestku. V minulém ročníku prokázal v dresu Pardubic dobrou výkonnost a patřil k jejich nejlepším hráčům. Má výborné čtení hry, konstruktivní rozehrávku. Zároveň ho jeho postava předurčuje k tomu, aby byl platný při standardních situacích,“ uvádí přednosti talentovaného hráče sportovní ředitel klubu.

Matej Trusa – talentovaný útočník ze slovenské U21

Mateji, jak jsi spokojený s příchodem pod Bílou věž?
Jsem hladový po fotbale, chci hrát. Když jsem se dozvěděl, že o mě v Hradci stojí, tak jsme se rychle dohodli. Jsem velmi rád, že můžu Votrokům pomoci.

Byl jsi někdy dříve v Hradci?
Popravdě musím říct, že jsem tu ještě nikdy nebyl. Zatím jsem se tu nestihl ani pořádně porozhlédnout, ale z toho, co jsem viděl, mohu říct, že se mi tu velice líbí.

Jakým klubem je ve tvých očích královéhradecké FC?
Sám jsem byl zvědavý. Chtěl jsem zjistit, jaké to tu je. Hned v prvních dnech se však potvrdilo mé očekávání, že lidé, kteří tu pracují, svůj tým milují. Svoje zaměstnání tak vykonávají srdcem. Věřím, že jen taková práce má smysl a potom funguje i vše ostatní.

Kdyby jsi měl sám sebe charakterizovat jako hráče, co bys o sobě řekl?
Jsem fotbalista, hraji hru, kterou miluji celým srdcem. Díky tomu se mohu bavit tím, co dělám.

Jsi členem slovenské reprezentace U21. Vyhlížíš už barážové zápasy s Ukrajinou?
Hrozně se těším, ať už na partu, která tam je, nebo na důležitá utkání. Věřím, že je úspěšně zvládneme a postoupíme.

Talentovaného fotbalistu rovněž uvádí Jiří Sabou. „Matej je hráč do ofenzivy, který je využitelný na více pozicích. Je členem slovenského národního týmu U21. Má obrovský potenciál, jedná se o fotbalistu, který umí dát gól, je náběhovým typem, zvládá jeden na jednoho, zároveň je silný na míči. Určitě nám bude hodně platný. Jeho a Filipovým příchodem náš tým získává ještě větší kvalitu,“ uzavírá sportovní ředitel klubu.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Aktuální zprávy

Osmifinále MOL Cupu v Budějovicích se odehraje na začátku února

Aktuální zprávy

Votroci navštívili dětskou kliniku hradecké fakultní nemocnice

Aktuální zprávy

Tipovací soutěž Votroků se školáky otevírá 2. kolo