Anglie TOUR

15. 4. 2019   |   u12
Tento týden jsme na ostrovech absolvovali pestrý program, včetně zápasů s týmy z anglické špičky.

Z Hradce jsme odjížděli v neděli 7.4., návrat byl pak v sobotu 20.4. kolem 21:00 večer. Na programu byly zápasy s Tottenham Hotspur FC, Manchester United FC a Liverpool FC. Dále pak prohlídky stadionů Anfield, nebo Emirates Stadium.

SESTAVA(pro všechny zápasy): Baťka, Chýlek, Cobl, Drbohlav, Gazsi, Halama, Hodas, Hronek, Jeřábek, Kaczmarek, Kameník, Machač, Meduna, Pavlík, Ponikelský, Prchlík, Pěnkava, Rychtář, Sehnoutka, Svatoš, Svoboda, Vík, Zimmermann,

Zápasy:

Tottenham Hotspur FC - FCHK - 11:10, hráno na dvou hřištích 8+1, 4x 20 min.(čtvrtiny: 2:3, 4:3, 3:1, 2:3)
branky: Ponikelský, Poniksleký (Cobl), Cobl, Hronek (Kameník), Gazsi, Halama, Sehnoutka, Pavlík, Rychtář (pen.), Kaczmarek

Manchester United FC - FCHK - 15:1, hráno jedno hříště 10+1, 3x 25 min. (třetiny: 6:0, 6:0, 3:1)
branky: Ponikelský

Liverpool FC - FCHK - 7:5, hráno jedno hřiště 6+1, 4x 20 min. (čtvrtiny: 1:1, 1:0, 1:0, 4:4)
branky: Hronek (Pavlík), Kaczmarek (Kameník), Sehnoutka (Prchlík), Kaczmarek (Sehnoutka), Gazsi

Komentář (Pavel Koblása, trenér):

První fotbalová zastávka, kterou jsme navštívili byla akademie Tottenham Hotspur FC. Tato akademie v nás všech hned na úvod zanechala fantastický dojem. Zázemí, které hráčům nabízí je obrovské. Samotný zápas se hrál na dvou hřištích systémem 8+1. Hrál se poměrně vyrovnaný zápas se šancemi na obou stranách. Soupeř byl výborný při práci s míčem zády k bráně a celkově byl individuálně na velmi vysoké úrovni. My jsme rádi, že jsme se nezalekli velkého jména a hráli jsme od začátku s velkou chutí a nasazením. Dařilo se nám poměrně často dostávat do zakončení, kde nás ale několikrát i v těch 100% šancích zradila koncovka. Jinak ale z naší strany výborný zápas, ve kterém jsme mohli změřit síly s evropskou špičkou.

Druhý zápas nás čekal proti Manchesteru United FC, kde jsme odehráli první ostrý zápas na velkém hřišti 10+1, 3 x 25min. Na nás se v tomto zápase podepsala nervozita z velkého soupeře i nezkušenost s velkým hřištěm. Nutno však uznat, že soupeř byl opravdu vynikající. První dvě třetiny se nám nedařilo využívat volných prostor na velkém hřišti a soupeř na hřišti dominoval. Třetí třetinu jsme podali o poznání lepší výkon, nebáli jsme se hrát s míčem a hlavně jsme chtěli hrát i bez míče, což nám první dvě třetiny úplně chybělo. Začali jsme soupeře včas dostupovat a tím jsme ho byli schopni chvílemi dostat pod tlak i na vlastní polovině. Dlouho se v této třetině hrálo nahoru dolů a rozhodující branka na 3:1 padla až na jejím konci z brejku soupeře. Jinak jsme oproti prvním dvěma třetinám s přihlédnutím k tomu, že to byla první zkušenost na velkém hřišti dokázali se soupeřem sehrát důstojnou partii a máme se od čeho odrazit do budoucna na velké hřiště.

Třetí přátelské utkání jsme odehráli proti Liverpool FC. Hrálo se opět v jiném rozestavení, na jiných rozměrech hřiště a to 6+1, 4 x 20min. Soupeř měl ve svém týmu spoustu výborných hráčů se skvělými individuálními dovednostmi. V zápase jsme se ujali vedení a hlavně v prvních 6 - 7 minutách jsme měli několik dobrých příležitostí ke skórování, z nichž jsme však bohužel využili pouze jednu. Pak převzal iniciativu soupeř a podařilo se mu srovnat do konce první čtvrtiny na 1:1. Pak následovali dvě podobné čtvrtiny ve kterých měl soupeř lehce více ze hry. My jsme se však taktéž snažili hrát ofenzivně a dařilo se nám dostávat před branku soupeře, ale často jsme situaci ve finální fázi neřešili dobře, nebo jsme nezakončovali dostatečně důrazně. Poslední čtvrtinu jsme pak začali s velkým elánem a dokázali jsme skóre zápasu během 4 minut otočit ve svůj prospěch. Bohužel pak soupeř po výborné individuální akci dokázal srovnat a následně překlopit výsledek zápasu ve svůj prospěch. Nicméně za výkon v celém zápase vzhledem k náročnému programu po celý týden se nemusíme stydět. Naopak, podali jsme dobrý výkon a hlavně čtvrtou čtvrtinu jsme na hřišti nechali všechno.

Celkově jsme rádi že jsme měli možnost změřit síly s jedněmi z nejlepších akademií v Evropě a mohli jsme si ověřit v čem jsme silní, nebo v čem naopak musíme přidat! Pro všechny byl tento zájezd obrovská zkušenost a přivezli jsme si s sebou spoustu zážitků na celý život. Zážitek byl nejen vidět samotné akademie a nahlédnout do toho jaké jsou v nich pro všechny podmínky, ale i zažít přístup, profesionalitu a vstřícnost všech od zaměstnanců akademií od vrátného po trenéry. Zároveň doufáme, že nám tyto zkušenosti poslouží jako motivace do další práce!

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Aktuální zprávy

Zemřel František Cerman (74)

Reportáž

Z Ústí se Votroci vracejí bez bodu a iluzí

Preview

Zdenko Frťala: Chceme využít okénka v obraně Vlašimi

×
Dnes v 15:30 | A tým
FC Sellier&Bellot Vlašim
FC Hradec Králové