Anglie TOUR

15. 4. 2019   |   u12
Tento týden jsme na ostrovech absolvovali pestrý program, včetně zápasů s týmy z anglické špičky.

Z Hradce jsme odjížděli v neděli 7.4., návrat byl pak v sobotu 20.4. kolem 21:00 večer. Na programu byly zápasy s Tottenham Hotspur FC, Manchester United FC a Liverpool FC. Dále pak prohlídky stadionů Anfield, nebo Emirates Stadium.

SESTAVA(pro všechny zápasy): Baťka, Chýlek, Cobl, Drbohlav, Gazsi, Halama, Hodas, Hronek, Jeřábek, Kaczmarek, Kameník, Machač, Meduna, Pavlík, Ponikelský, Prchlík, Pěnkava, Rychtář, Sehnoutka, Svatoš, Svoboda, Vík, Zimmermann,

Zápasy:

Tottenham Hotspur FC - FCHK - 11:10, hráno na dvou hřištích 8+1, 4x 20 min.(čtvrtiny: 2:3, 4:3, 3:1, 2:3)
branky: Ponikelský, Poniksleký (Cobl), Cobl, Hronek (Kameník), Gazsi, Halama, Sehnoutka, Pavlík, Rychtář (pen.), Kaczmarek

Manchester United FC - FCHK - 15:1, hráno jedno hříště 10+1, 3x 25 min. (třetiny: 6:0, 6:0, 3:1)
branky: Ponikelský

Liverpool FC - FCHK - 7:5, hráno jedno hřiště 6+1, 4x 20 min. (čtvrtiny: 1:1, 1:0, 1:0, 4:4)
branky: Hronek (Pavlík), Kaczmarek (Kameník), Sehnoutka (Prchlík), Kaczmarek (Sehnoutka), Gazsi

Komentář (Pavel Koblása, trenér):

První fotbalová zastávka, kterou jsme navštívili byla akademie Tottenham Hotspur FC. Tato akademie v nás všech hned na úvod zanechala fantastický dojem. Zázemí, které hráčům nabízí je obrovské. Samotný zápas se hrál na dvou hřištích systémem 8+1. Hrál se poměrně vyrovnaný zápas se šancemi na obou stranách. Soupeř byl výborný při práci s míčem zády k bráně a celkově byl individuálně na velmi vysoké úrovni. My jsme rádi, že jsme se nezalekli velkého jména a hráli jsme od začátku s velkou chutí a nasazením. Dařilo se nám poměrně často dostávat do zakončení, kde nás ale několikrát i v těch 100% šancích zradila koncovka. Jinak ale z naší strany výborný zápas, ve kterém jsme mohli změřit síly s evropskou špičkou.

Druhý zápas nás čekal proti Manchesteru United FC, kde jsme odehráli první ostrý zápas na velkém hřišti 10+1, 3 x 25min. Na nás se v tomto zápase podepsala nervozita z velkého soupeře i nezkušenost s velkým hřištěm. Nutno však uznat, že soupeř byl opravdu vynikající. První dvě třetiny se nám nedařilo využívat volných prostor na velkém hřišti a soupeř na hřišti dominoval. Třetí třetinu jsme podali o poznání lepší výkon, nebáli jsme se hrát s míčem a hlavně jsme chtěli hrát i bez míče, což nám první dvě třetiny úplně chybělo. Začali jsme soupeře včas dostupovat a tím jsme ho byli schopni chvílemi dostat pod tlak i na vlastní polovině. Dlouho se v této třetině hrálo nahoru dolů a rozhodující branka na 3:1 padla až na jejím konci z brejku soupeře. Jinak jsme oproti prvním dvěma třetinám s přihlédnutím k tomu, že to byla první zkušenost na velkém hřišti dokázali se soupeřem sehrát důstojnou partii a máme se od čeho odrazit do budoucna na velké hřiště.

Třetí přátelské utkání jsme odehráli proti Liverpool FC. Hrálo se opět v jiném rozestavení, na jiných rozměrech hřiště a to 6+1, 4 x 20min. Soupeř měl ve svém týmu spoustu výborných hráčů se skvělými individuálními dovednostmi. V zápase jsme se ujali vedení a hlavně v prvních 6 - 7 minutách jsme měli několik dobrých příležitostí ke skórování, z nichž jsme však bohužel využili pouze jednu. Pak převzal iniciativu soupeř a podařilo se mu srovnat do konce první čtvrtiny na 1:1. Pak následovali dvě podobné čtvrtiny ve kterých měl soupeř lehce více ze hry. My jsme se však taktéž snažili hrát ofenzivně a dařilo se nám dostávat před branku soupeře, ale často jsme situaci ve finální fázi neřešili dobře, nebo jsme nezakončovali dostatečně důrazně. Poslední čtvrtinu jsme pak začali s velkým elánem a dokázali jsme skóre zápasu během 4 minut otočit ve svůj prospěch. Bohužel pak soupeř po výborné individuální akci dokázal srovnat a následně překlopit výsledek zápasu ve svůj prospěch. Nicméně za výkon v celém zápase vzhledem k náročnému programu po celý týden se nemusíme stydět. Naopak, podali jsme dobrý výkon a hlavně čtvrtou čtvrtinu jsme na hřišti nechali všechno.

Celkově jsme rádi že jsme měli možnost změřit síly s jedněmi z nejlepších akademií v Evropě a mohli jsme si ověřit v čem jsme silní, nebo v čem naopak musíme přidat! Pro všechny byl tento zájezd obrovská zkušenost a přivezli jsme si s sebou spoustu zážitků na celý život. Zážitek byl nejen vidět samotné akademie a nahlédnout do toho jaké jsou v nich pro všechny podmínky, ale i zažít přístup, profesionalitu a vstřícnost všech od zaměstnanců akademií od vrátného po trenéry. Zároveň doufáme, že nám tyto zkušenosti poslouží jako motivace do další práce!