Aleš Čvančara: Naděje sportu? Ocenění pro celou naši mládež

18. 2. 2020   |   FC Hradec Králové, foto: Jakub Misík a FCHK
Na pondělním slavnostním večeru v budově hradecké filharmonie ocenili zástupci města v kategorii kolektivů mladé Votroky ročníku 2008 a v kategorii jednotlivců útočníka A týmu Filipa Firbachera. Za něj převzal cenu pro Naději královéhradeckého sportu šéftrenér akademie Aleš Čvančara. „Beru to jako odměnu za dlouhodobě dobrou práci s mládeží v našem klubu,“ říká zkušený kouč.

Jaký byl slavnostní večer?

Bylo to fajn. Celý večer provázela hezká vystoupení malých sportovců, mažoretek, taneční skupiny... Sedělo to i k tomu, že i tihle vystupující byli ve svých kategoriích oceněni. Sešli se tam sportovci z celého kraje, bylo vidět, že s mládeží se tady ve všech sportech pracuje velmi dobře. Určitě je v tom důležitá i podpora města a kraje.

Zaujal tě někdo obzvlášť?

Překvapilo mě ocenění pro jednoho mladého výškaře, který skáče o pět centimetrů výš, než kolik skákal ve stejném věku Jaroslav Bába. Celý večer jsem si ale hlavně říkal, že společnost dostává spoustu informací o negativních věcech a o těchhle úspěších se dočteme strašně málo. O tom, jak dobré jsou tyhle děti, o množství času, které jim věnují jejich rodiče a trenéři, by se mělo psát daleko víc. Možná by nám bylo na světě líp.

Co pro nás znamená ocenění pro ročník 2008 a pro Filipa Firbachera?

Řekl bych obecně, že to je ocenění pro dlouhodobou dobrou práci s mládeží v našem klubu. Úspěchy zaznamenává každá kategorie. Navíc to beru jako ocenění pro všechny mládežnické trenéry, protože u nás v klubu to nestojí na jednom člověku nebo na jednom ročníku.

A je něčím ročník 2008 zvláštní?

Mají v sobě neskutečný hlad po vítězství. V ostatních ročnících je to taky, ale u těchhle kluků je v obrovské míře. Ve čtvrtek ty kluky máme na ranním tréninku, tam to je vidět každý týden.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Historie

60 LET OD TITULU: Červenec a srpen

Sestřih ze zápasu

RETRO: FC Boby Brno – SK Hradec Králové 1:2

Rozhovory

Jakub Novický: Pracuju teď hlavně s počítačem