Aleš Čvančara: Hlavní cíl? Vychovávat hráče pro A-tým

4. 8. 2022   |   FC Hradec Králové | Foto: Radek Bis
V průběhu léta došlo ke změně na pozici hlavního trenéra rezervního týmu Votroků. Karla Krejčíka vystřídal Aleš Čvančara. Toho jsme se zeptali na průběh jednání o novém postu i na jeho pohled na aktuální soupisku B-týmu FC Hradec Králové.

Ve funkci hlavního kouče rezervy Votroků jste krátce. Prozraďte, jak jste se k tomuto místu dostal a jak probíhala jednání s vedením klubu?
V červenci 2018 jsem se asi po čtrnácti letech vrátil do hradeckého FC na pozici šéftrenéra mládeže. V sezóně 2021/22 jsem vykonával funkci šéftrenéra Regionální fotbalové akademie Královéhradeckého kraje. V únoru jsem se rozhodl, že na této pozici k 1. červenci 2022 skončím. Toto jsem oznámil vedoucímu RFA FAČR, Karlovi Poborskému a také vedení hradeckého klubu. Když jsem od něj následně dostal nabídku na pozici trenéra B-týmu a šéftrenéra dorostu, tak jsem ji přijal. Jednání probíhala bez problémů a na všem jsme se hned domluvili.

Jak jste spokojený s přípravou? Stihli jste vše, co jste si naplánovali?
V přípravě nenastal žádný problém, který bychom museli řešit. Sehráli jsme 5 přípravných utkání, absolvovali jsme výborné soustředění v Byšicích. Vše, co jsme s realizačním týmem měli naplánováno, jsme splnili.

Jaká je zatím spolupráce s Pavlem Krmašem a dalšími členy realizačního týmu?
Naprosto výborná. Máme podobný pohled na fotbal a dobře se doplňujeme.

Jak vidíte mužstvo pro nadcházející sezónu? Je dostatečně široké?
Kádr je početně dostatečný. Momentálně nás trénuje 14+1. Škoda, že do přípravy nemohli nastoupit brankář Jirka Strnad a Radim Zengler, kteří si přinesli zranění z minulé sezóny a ještě je nestačili doléčit. Navíc se v utkání s Náchodem zranil Vojtěch Baloun a minimálně 6 týdnů bude trvat, než začne s lehkým tréninkem.

S jakými úkoly jdete do nového ročníku?
Cílů je několik. V prvé řadě chceme navázat na výborné výsledky z minulé sezóny, dále budeme poskytovat servis pro A-tým jak v tréninkovém procesu, tak v zápasovém vytížení, které dáme některým jeho hráčům. Rovněž chceme navázat na tréninkový proces dorosteneckých kategorií a pomoci tak klukům z dorostu v přechodu do dospělého fotbalu. Hlavním a dlouhodobým cílem je vychovávat fotbalisty pro naše hlavní mužstvo.

V 1. kole vás čeká rezerva Boleslavi. Jaký to je soupeř, máte ho už trochu načteného, nebo se soustředíte primárně na sebe?
U B-týmů je složité v průběhu sezóny určit, kdo v daném utkání nastoupí... natož v úvodním zápase. Určitě budeme chtít nějaké informace o soupeři získat. Navíc jsem s trenérem rezervy Mladé Boleslavi, Pavlem Malurou, pracoval u mládežnických reprezentací. Jeho pohled a fotbalovou filozofii tak trochu znám, ale jestli nám to nějak pomůže, to ukáže až samotný zápas.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Aktuální zprávy

Osmifinále MOL Cupu v Budějovicích se odehraje na začátku února

Aktuální zprávy

Votroci navštívili dětskou kliniku hradecké fakultní nemocnice

Aktuální zprávy

Tipovací soutěž Votroků se školáky otevírá 2. kolo