Adam Gabriel a Matěj Koubek vyrazí na EURO U21

6. 6. 2023   |   Petr Šatalík | Foto: Jan Tauber, FAČR
Trenér národního týmu U21 Jan Suchopárek oznámil v pondělí nominaci na letošní EURO, které se uskuteční v Rumunsku a Gruzii. Z hradeckých fotbalistů si pro evropský šampionát vybral Adama Gabriela a Matěje Koubka. Matěj Ryneš figuruje mezi náhradníky. Oba povolané Votroky jsme krátce po oznámení třiadvacítky vyvolených požádali o jejich bezprostřední dojmy.

Kluci, přijměte od nás gratulace. Jak vás nominace na EURO potěšila?
Adam Gabriel: Přál jsem si, abych nebyl případ hráče, který odehraje kvalifikaci a pak nepojede na hlavní turnaj. Takže se mi to splnilo a jsem za to moc rád (usmívá se).
Matěj Koubek: Nominace na EURO mi pochopitelně udělala velkou radost. Strašně jsem si to přál a jsem nesmírně rád, že se to povedlo. Opravdu si toho vážím.

Sledovali jste tiskovku k nominaci živě?
Adam Gabriel: Upřímně se přiznám, že jsem se nedíval. Jsem na dovolené, snažím se odpočívat a využít tu trochu volného času, kterou teď mám.
Matěj Koubek: Já ano. Koukal jsem se na přenos České televize.

Byli jste si jistí, že na EURO pojedete? Matěj měl v nároďáku posledně smůlu u neuznané branky, Adam na jaře laboroval se zdravotními problémy…
Adam Gabriel: Já si právě jistý nebyl. Doufal jsem, že po zranění odehraju dostatečnou porci minut na to, aby mě trenér povolal.
Matěj Koubek: Jistý jsem si určitě nebyl, myslím, ani nikdo jiný s tím nemohl stoprocentně počítat. Do poslední chvíle jsem se tomu snažil dát všechno, ale před finální nominací už nezbylo nic jiného než věřit a doufat.

Už víte, s kým budete na EURU na pokoji?
Adam Gabriel: Ano, samozřejmě s Matějem.
Matěj Koubek: Ano, samozřejmě s Adamem (oba se smějí).

Z boje o nominaci vypadl kvůli zranění Petr Pudhorocký. Jak moc tohle zamrzí? Bude pro vás jeho absence i jistou motivací k tomu, abyste bojovali i za něj?
Adam Gabriel: Takhle to asi nejde úplně brát. Samozřejmě mě to za něj mrzí, protože je to kamarád, ale pro něj bude hlavní hrát v klubu, tak se člověk v kariéře posune kupředu. Myslím si, že má skvělou povahu, se kterou tohle dokáže ustát.
Matěj Koubek: Určitě je to pro něj nepříjemné, ale zranění ke sportu bohužel patří. Může to kdykoliv potkat kohokoliv z nás, nejen fotbalisty. Já mu samozřejmě přeju, aby se vrátil co nejrychleji a v plné síle.

Mezi náhradníky nominace je naopak Matěj Ryneš. Byli jste s ním po finálním oznámení soupisky v kontaktu?
Adam Gabriel: S Matějem teď v kontaktu nejsem. Stačí mi, když ho vidím čtyři hodiny denně na tréninku. Pak si od něj a jeho vtipů potřebuji odpočinout (směje se).
Matěj Koubek: Já ano, Ryny mi sám napsal a gratuloval. Vyměnili jsme si pár zpráv a nepochybuji o tom, že svůj neoddiskutovatelný fotbalový talent ještě předvede v plné parádě. Řekl bych, že jsme se za naše společné působení v Hradci dost skamarádili, seděli jsme vedle sebe v šatně a držím mu palce, aby se dokázal během sparťanské letní přípravy naplno prosadit.

V základní skupině vás čekají Angličané, Němci a také hráči Izraele. Jak složité bude vybojovat postup v takové konkurenci?
Adam Gabriel: Musím říct, že to bude opravdu hodně těžké. Nechme se ale překvapit tím, co sami na šampionátu předvedeme, protože možný postup se bude nejvíc odvíjet právě od toho.
Matěj Koubek: Určitě to bude složité, ale já jsem přesvědčený o tom, že náš tým má také svou kvalitu. Věřím, že se dokážeme o postupová místa ze skupiny pořádně poprat.

S jakým výsledkem byste po EURU byli spokojení?
Adam Gabriel: Tohle je spíše otázka na realizační tým. Já osobně chci dojít tak daleko, jak jen to půjde. S trochou štěstí se dá vždy udělat nějaké to překvapení.
Matěj Koubek: Souhlasím s Adamem, že to je asi otázka spíše pro trenéry, ale první cíl, potažmo výsledek je jasný – postoupit ze skupiny.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Aktuální zprávy

Předprodej lístků na utkání s Mladou Boleslaví zahájen

Sestřih ze zápasu

Sestřih utkání: FC Hradec Králové vs. FK Teplice

Aktuální zprávy

Chance Liga nabírá na obrátkách, Votroci zamíří do Plzně!