S Votroky se připravuje Daniel Kaštánek

23. 1. 2024   |   FC Hradec Králové
FC Hradec Králové hlásí první posilu zimního přestupového okna. K Východočechům se připojil Daniel Kaštánek, jenž přichází z rezervy pražské Sparty. Formu jeho působení pod Bílou věží oba kluby aktuálně dotahují. Talentovaný středopolař odletí s mužstvem také na soustředění do Turecka, kam se Votroci vypraví ve čtvrtek.

Novou akvizici Votroků představuje Jiří Sabou. „Dan je talentovaný fotbalista, odchovanec pražské Sparty a mládežnický reprezentant. Jeho výkony jsme sledovali již delší dobu a nyní věříme tomu, že je připraven na nejvyšší soutěž. Jeho progres bude určitě pokračovat. Na podzim podával kvalitní výkony ve F:NL, kde se prosadil také střelecky,“ upozorňuje sportovní ředitel královéhradeckého FC.

Co lze od nejnovější akvizice Votroků očekávat? „Dan je konstruktivní hráč do středové řady. Umí podržet míč, zároveň je silný v situacích jeden na jednoho i v předfinální fázi. Ve F:NL ukázal, že umí být produktivní. Současně je třeba vzít v potaz jeho věk – celou kariéru má ještě před sebou, přičemž v sobě skrývá opravdu velký potenciál,všímá si Jiří Sabou.

Daniel Kaštánek: Chci pomoct Hradci k úspěchům i výhrám

Dane, vítej na soutoku Labe s Orlicí. Jak se ti pod Bílou věží líbí?
Děkuji za přivítání, v Hradci je zatím všechno velice krásné. Je tu nádherný stadion, parádní zázemí, takže pro naši přípravu na start ligy jsou tady ideální podmínky. Mně ani týmu zde vůbec nic nechybí.

Přicházíš z B-týmu pražské Sparty, což je adresa, kterou Hradečtí dobře znají. Podobnou cestou se vydali Adam Gabriel či Matěj Ryneš. Byly i jejich posuny v kariéře jistou inspirací a motivací pro to, abys k Votrokům zamířil?
Určitě. Tím, že vidím, že zde kluci uspěli, tak vím, že se mohu pokusit o to samé. Chci tady hrát co nejlépe, abych pomohl Hradci k dalším úspěchům a vítězstvím v zápasech.

Jak by ses představil fanouškům, kteří tě ještě neznají? Jaký post hraješ, v čem vidíš své fotbalové přednosti?
Jsem střední záložník, hraju na pozici číslo osm nebo šest, zvládnu i stopera, na kterém jsem také něco odkopal. Obvykle ale nastupuji ve středovce, protože rád podporuju útok. Rád bych zapsal pár gólů či asistencí, doufám, že očekávání fanoušků naplním i v tomto směru.

Koho znáš v kabině Votroků? Přicházíš z B-týmu pražské Sparty, takže ti nebudou cizí Daniel Horák ani Petr Pudhorocký…
Tyhle kluky určitě, potom Láďu Krejčího, který se s námi připravoval. A taky Petra Juliše a Dana Haise z reprezentace.

Za Spartu jsi naskočil do dvou utkání FORTUNA:LIGY, vidíš v Hradci příležitost, jak tohle číslo navýšit?
Přesně tak, chci přidat další ligové starty. Důležité je zůstat zdravý, potom je předpoklad, že se mně i týmu bude dařit.

Také už máš nějaké zápasy za reprezentaci U21…
Ano, nastupuji teď za národní týmy U21 a U20. Naposledy jsem hrál za reprezentaci U20, takže mým cílem je zase nastupovat za nejstarší kategorii. Doufám, že budu moci naskočit do dalších kvalifikačních zápasů na EURO.

Již ve čtvrtek tým odlétá na soustředění do Turecka. Byl jsi tam už někdy?
Když jsem byl menší, tak jsem tam strávil dovolenou s rodiči, ale na fotbalovém soustředění jsem tam nikdy nebyl, takže se na to velice těším, bude to zajímavá zkušenost. Věřím, že tam budeme mít super podmínky k tomu, abychom se připravili na první kolo jara.

Dane, díky moc a ať se ti v Hradci daří.
Mnohokrát děkuji, doufám, že bude.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Aktuální zprávy

Předprodej lístků na utkání s Mladou Boleslaví zahájen

Sestřih ze zápasu

Sestřih utkání: FC Hradec Králové vs. FK Teplice

Aktuální zprávy

Chance Liga nabírá na obrátkách, Votroci zamíří do Plzně!