Posila na pravý kraj zálohy! Z Dynama přichází Lukáš Čmelík

6. 9. 2023   |   Petr Šatalík
Votroci oznamují důležitý příchod! Z Českých Budějovic získali Lukáše Čmelíka. Slovenský fotbalista přestupuje z jihočeské metropole pod Bílou věž, kde podepsal smlouvu na dva roky s opcí. Rychlostně vybavený fotbalista, který v předcházejícím ročníku FORTUNA:LIGY zapsal pět gólů a tři asistence, vyztuží pravou stranu formace hradeckých fotbalistů.

Transfer krátce komentuje Jiří Sabou. „Po odchodu Adama Gabriela jsme cítili, že je třeba přivést posilu na pravý kraj zálohy. Ke konci přestupového období je samozřejmě složité někoho vytipovat a získat. Řešili jsme i další varianty, ale když se naskytla možnost přivést Lukáše Čmelíka z Budějovic, tak jsme napnuli všechny síly k tomu, abychom tento pro mě v pozitivním smyslu překvapivý přestup dotáhli,“ přiznává sportovní ředitel Votroků.

Fotbalistu ze Slovenska vnímá jako velkou posilu. „Přichází k nám ligou prověřený hráč, který je směrem do ofenzivy nadstandardní, Lukáš má kvalitní centr, je skvěle rychlostně disponovaný a umí jeden na jednoho. Koneckonců i v utkání s námi připravil Budějovicím dvě tutovky v úvodu zápasu, což dokládá jeho kvality. Podepsali jsme s ním smlouvu na dva roky s následnou opcí,“ přidává detaily smlouvy Jiří Sabou.

Lukáš Čmelík strávil předcházející sezónu v dresu Dynama. Za Jihočechy zapsal v loňském ročníku 25 startů, vstřelil 5 branek, ke kterým přidal 3 asistence. Nasbíral 6 žlutých karet a jednou musel předčasně do sprch. Dříve působil v Karviné, za dva roky v týmu Slezanů zaznamenal 4 trefy a stejný počet přihrávek na gól.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Aktuální zprávy

Autogramiáda k závěru sezóny! Votroci se s fanoušky setkají 27. května

Aktuální zprávy

Poslední krok k duelu o Evropu, Votroky čeká odveta s Teplicemi

Rozhovory

Taková utkání zvládáme díky týmovosti a soudržnosti, hlásí Matěj Koubek