Petr Kodeš je hráčem Hradce

10. 5. 2021   |   FC Hradec Králové
První změnu v kádru pro novou sezonu mají Votroci vyřešenou, o změnu však jde jen na papíře. Petr Kodeš, který v Hradci hostoval, se po uplatnění opce stal kmenovým hráčem. Jeho mateřský klub, Teplice, zase uplatnil opci na Roberta Jukla.

Z hostování přestup. Petr Kodeš bude i v další sezoně oblékat hradecký dres – po splnění postupové mise na něj Votroci uplatnili opci, a defenzivní záložník se tak stal jejich hráčem. „Ukázal, že je přesně tím typem hráče, kterého jsme potřebovali: pracovitý bojovník, navíc lídr v kabině. Svým dílem přispěl k postupu, uplatnění opce bylo logickým krokem,“ konstatuje sportovní ředitel Jiří Sabou.

Pětadvacetiletý teplický odchovanec přišel během podzimní části sezony a hned ve svém prvním zápase přispěl gólem k postupu Votroků v MOL Cupu přes Příbram. Ve F:NL byl jedním z klíčových hráčů, nastoupil ve všech sedmnácti možných utkáních, pokaždé v základní sestavě.

Opačným směrem odchází hradecký odchovanec Robert Jukl, na kterého zase uplatnili opci Skláři. Ten v Hradci působil ve všech věkových kategoriích už od Fotbalové školičky a na severu Čech se prosadil stejně výrazně jako Kodeš v Hradci. „Robovi děkujeme za všechno, co pro klub odvedl. Těšíme se, že se s ním budeme potkávat v lize,“ říká Sabou.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Rozhovory

Stanislav Hejkal: Jsou tu mladí, hladoví kluci, to mám rád

Aktuální zprávy

Informace pro fanoušky k přípravným utkáním

Aktuální zprávy

JAKO CUP ovládla Olomouc