Zdenko Frťala: Nervozita? Ne, máme správný mix povah

6. 5. 2021   |   FC Hradec Králové
První možnost udělat poslední krok – tou je pro Votroky sobotní zápas proti Dukle Praha. Pokud vyhrají, nemusejí se dívat nalevo ani napravo, a můžou slavit postup. „Určitě nevytváříme atmosféru toho, že je to blízko,“ říká hlavní trenér Zdenko Frťala. „Máme čtyři možnosti, k nervozitě není důvod.“

Když před necelými třemi lety přišel, stál před ním úkol vybudovat tým, který postoupí do ligy a bude v ní konkurenceschopný. První část může Zdenko Frťala splnit už v sobotu proti Dukle. Pokud Votroci vyhrají, bez ohledu na ostatní výsledky půjdou o patro výš. „V minulosti jsme se bavili o koronaviru a souvisejících věcech, které pro nás byly něčím novým, neznámým. A tohle taky zažíváme poprvé. Určitě nevytváříme atmosféru toho, že nám zbývá jen krůček, že to je blízko... Podařilo se nám do hráčů dostat nastavení, že každý zápas je vrcholem týdenního snažení. Musíme zachovat klid a připravit mužstvo co nejlíp na Duklu,“ odmítá hradecký kouč, že by měla v kabině zavládnout atmosféra natěšeného očekávání.

Říká se, že poslední krok je nejtěžší. Frťala věří, že mužstvo je složené tak dobře, že tíhu očekávání unese. „Jsou zápasy, ve kterých hraješ o všechno, jako finále mistrovství světa. My máme čtyři možnosti, k nervozitě není důvod. Myslím, že se nám povedlo dát dohromady správný mix povahových vlastností hráčů k tomu, abychom mohli výsledek své práce co nejlépe prezentovat lidem. Máme hráče, o kterých v týdnu nevíš, a o víkendu to jsou válečníci, kluky, kteří dělají v kabině dobrou náladu, i takové, kteří si dovedou zjednat pořádek,“ bilancuje.

K dispozici bude mít v podstatě celý kádr, ani po utkání v Prostějově nepřibyl nikdo na seznam zraněných. „Někteří kluci v téhle fázi samozřejmě chodí do utkání se sebezapřením. Ale potěšilo mě třeba to, že Honza Král a Honza Mejdr, kteří nějakou dobu nenastupovali, do toho zapadli a zvládli zápas z pohledu kondičního i herního,“ chválí dva navrátilce do sestavy Frťala.

Ostatně, po výhře na Hané měl pozitivní slova pro celý tým. „Klukům jsem po zápase řekl, že tenhle výkon řadím mezi naše tři nejlepší utkání, pokud jde o kvalitu předvedené hry. Dokázali jsme charakter a víru ve své schopnosti. Opakovaně jsme nesložili zbraně a zaslouženě jsme dotáhli zápas do vítězného konce,“ ohlíží se za vítězstvím, které bylo na hřišti výrazně dominantnější než konečné skóre 2:1 ve prospěch Votroků.

Podobně jako v Prostějově, i tentokrát bude proti Votrokům stát soupeř, který chce hrát fotbal. Dukla se před sezonou řadila mezi favority boje o postup, současné sedmé místo svědčí o tom, že tuhle roli nenaplní. I proto došlo na lavičce Vojáků k výměně trenéra – Romana Skuhravého nahradil bývalý hráč i kouč Hradce Bohuslav Pilný. „Proti oběma jsem hrával, všichni jsme byli stejní – pěšáci, bojovníci, kteří neměli hru založenou na kráse, ale dokázali udělat spoustu černé práce pro tým. V trenérském řemeslu si každý našel svou cestu. Roman hraje fotbal, na který se dá dívat, bohužel pro něj nebyl v Dukle efektivní. Bohouš vyznává agresivnější a přímočařejší styl, některé věci chce zjednodušit, ale principiálně je to stejné. Nebude to žádné bouchání, nakopávání...“ očekává Frťala.

Utkání se opět odehrává v režimu pilotního projektu LFA a MZ ČR, v rámci něhož se na stadiony dostanou pouze dlouhodobí partneři a permanentkáři za splnění přesně stanovených podmínek (ORGANIZAČNÍ POKYNY NAJDETE ZDE). Zápas vysílá ČT Sport, výkop je stanoven na sobotu 15:45.

FK Dukla Praha

V tabulce: 7. | 8-7-7 | 31:25 | 31 bodů

Nejlepší střelec: Lukáš Buchvaldek – 5

Poslední zápas:

FK Dukla Praha – FK Viktoria Žižkov 1:2

Branky: 78. Falleye z PK – 90+2. a 90+6. Richter.

Dukla: Rada – Souček, Piroch, Chlumecký, Kovernikov – Kozel (56. Doumbia), Peterka – Buchvaldek (56. Fábry), Krunert (89. Fišl), Kim (56. Šebrle) – Faleye (80. Hadaščok).

Poslední vzájemný zápas:

2. 12. 2020 – Juliska – FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

FK Dukla Praha – FC Hradec Králové 1:1 (0:0)

Branky: 75. Piroch – 49. Vašulín. Rozhodčí: Ardeleanu – Hock, Vodrážka. ŽK: 13. Krunert, 17. Ayong, 49. Fišl – 15. Urma, 23. Mejdr, 49. Vašulín.

Dukla: Rada – Ayong (65. Kovernikov), Piroch, Fišl (77. Hadaščok) – Souček, Dancák, Kozma, Preisler (65. Ugwu) – Doumbia – Fábry, Krunert (46. Kim).

FCHK: Ottmar – Donát, Král, Leibl – Mejdr, Kodeš, Soukeník (65. Kateřiňák), Urma (90. Novotný) – Vlkanova (79. Čech), Dvořák, Vašulín (79. Prekop).

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Rozhovory

Stanislav Hejkal: Jsou tu mladí, hladoví kluci, to mám rád

Aktuální zprávy

Informace pro fanoušky k přípravným utkáním

Aktuální zprávy

JAKO CUP ovládla Olomouc