Erik Prekop: Musíme být nastavení tak, že to bude dobré

23. 10. 2020   |   FC Hradec Králové
Trénují – a přitom nevědí, kdy budou moci hrát. Kvůli vládním opatřením mají velmi omezené možnosti regenerace. „Je to těžké, ale musíme být nastavení tak, že to zase bude dobré,“ říká útočník Erik Prekop, který popisuje i to, jak se začal otužovat.

Jaké jsou pro vás v téhle době tréninky?

Těžké. Nikdo neví, kdy zase budeme hrát, ani pro trenéry není jednoduché stanovit tréninkový proces. Nevíme, co se bude dít, v tom je to nejtěžší. Hlavně na psychiku. Musíme být nastavení tak, že to bude dobré, a že se liga zase brzy rozjede.

Chybí ti zápasy?

Chybí. Velmi. Asi by se mnou souhlasili všichni kluci, že pro fotbalistu je strašné, když trénuje a neví proč. Vždycky je lepší jednou hrát než dvakrát trénovat.

Pauza nás navíc přerušila v době, kdy jsme byli dobře rozjetí, že?

Ano, rozběhnutí jsme byli. I naše hra už měla dobrou tvář. Zamrzí, že to přišlo v takové době, ale myslím, že máme tak dobrý kádr a trénujeme dostatečně tvrdě a dobře na to, abychom do toho zase naskočili ještě silnější. Pracujeme na slabých stránkách, vyladíme je a budeme se těšit na to, až nás pustí do zápasu.

Nesmíte do vnitřních prostorů stadionu. Jak moc vám chybí regenerace?

Je to znát. Trénujeme ve velké intenzitě, a když nemáte saunu, vířivku, bazén, je to s ohledem na regeneraci těžké. Ovlivnit to můžeme tak, že si na sebe dáváme větší pozor, jsme důslední, pokud jde o stravu, a hodně, hodně spíme. To je jediná regenerace, kterou teď máme. Wellness a bazény jsou zavřené všude...

Děláš doma něco navíc? Sprchuješ se třeba studenou vodou?

To jsi mi akorát dobře nahrál. Před třemi týdny jsem s tím začal, otužuju se – postupně si pouštím studenější a studenější. Teď jsem tak na tři čtvrtě kohoutku, myslím, že za týden budu naplno. (směje se) V zimě bych se chtěl chodit koupat do rybníku, uvidíme. Ale dělám aspoň to. Je období chřipek, covid, otužování mi nemůže uškodit.

Dáváš si pozor, aby ses nenakazil koronavirem? Vyhýbáš se davům lidí?

Určitě. Chodím si jen nakoupit, setkávám se jen s kluky na stadionu. Když už jsem šel k někomu na kávu, stejně to byli spoluhráči. Do obchoďáku radši ani nechodím. Mám malého pejska, radši ho vezmu a jdu se s ním projít do lesa. Tam potkám jen pár lidí. Nemůžeme být sobečtí, říkat si, že mně se nic nestane. Když to sem přitáhne jeden, mohl by nakazit spoustu dalších.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Reportáž

Skvělý obrat v závěru zajistil výhru v Blansku

Rozhovory

Kouč Frťala: Jsou to nesmírně cenné tři body

Rozhovory

Padlo to tam nádherně, hodnotí vítězný gól Erik Prekop