Na generálku před restartem přijede Náchod

19. 5. 2020   |   FC Hradec Králové
Ve středu v podvečer čeká Votroky poslední příprava před restartem soutěže. Od 17 hodin na Malšovickém stadionu změří síly s divizním Náchodem. Kvůli bezpečnostním opatřením se duel odehraje za zavřenými dveřmi jen s omezeným přístupem pro média.

Zápas proti Náchodu bude oproti sobotnímu duelu s Líšní už mnohem víc připomínat režim ostrých ligových bojů. „Půjdeme do toho utkání v šestnácti hráčích, soutěž už se blíží. Zápas s Líšní nám ukázal, že máme na čem pracovat a co odstraňovat,“ říká hlavní trenér Zdenko Frťala. „Od některých hráčů jsem čekal lepší přístup, nebyli jsme tak agresivní, jak bych si představoval. Doufám, že hodnocení utkání si kluci vezmou k srdci a proti Náchodu budeme daleko agresivnější hlavně v přechodové fázi. Ta nám dělala problémy,“ konkretizuje.

Při skládání sestavy ho budou limitovat absence dlouhodobě zraněných. Michal Leibl má přetržené vazy v kotníku, Filip Firbacher je po operaci kolena. „Myslím, že s nimi do konce jarní části počítat nemůžu,“ zachmuří se Frťala. „S drobnými problémy se potýkají ještě dva další hráči, u těch to snad bude krátkodobější.“

Stávající absence a velké vytížení fotbalistů poté, co se sezona rozjede v tempu dvou zápasů týdně bude klást na Votroky velké nároky. Síly bude potřeba rozložit. „Potřebuju, aby byli všichni nastavení tak, že můžou kdykoli naskočit do utkání. Z B týmu se k nám od neděle připojí Dan Finěk,“ říká Frťala. Ten počítá s tím, že v některých případech bude muset využít někoho z hráčů na jiném než primárním postu. „Klukům opakuju, že chápu, že to je pro ně někdy nezvyk, ale pro fotbalový život je lepší, když jsou schopni alternovat na více pozicích. Určitě to nebude tak, že pravý bek půjde hrát na hrot, ale důležité je hlavně být zodpovědný bez ohledu na to, na jaké pozici hraje,“ upozorňuje hradecký kouč.

Utkání proti Náchodu začne v 17:00, hrát se bude na uzavřeném stadionu. Přístup bude mít jen omezený počet zástupců regionálních médií. Fanouškům nabídneme ve čtvrtek rozšířený sestřih.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Preview

Zdenko Frťala: Nepůjde jen o jedenáct hráčů, ale o celý tým

Tisková zpráva

Podpořte Votroky díky iniciativě #zasvujtym

Historie

RETRO: SK Hradec Králové – FC Dynamo Moskva 1:0 (1:3p)