Zdenko Frťala: Vyšehrad byl v úvodu nečitelný, je na tom slušně

20. 9. 2019   |   FC Hradec Králové
V devátém kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY čeká Votroky domácí utkání proti Slavoji Vyšehrad – nováčkovi soutěže, se kterým se Hradec naposledy utkal v roce 2016. „V úvodu ročníku to byl nečitelný tým, v závěru přestupního období posílil o tři zkušené hráče,“ říká o soupeři hlavní trenér FC Hradec Králové Zdenko Frťala.

Votroci jdou so utkání s Vyšehradem povzbuzeni důležitým vítězstvím na Žižkově. To se jim dokázalo urvat pracovitostí a soudržností, i když soupeř měl v závěru k dispozici množství nebezpečných standardních situací. „Ukončili jsme tím sérii, během níž se nám dlouho nepodařilo vyhrát venku. Vítězství nad Viktorkou je cennější o to, že je v téhle sezoně silná,“ věří Zdenko Frťala, že tým setřásl jeden neduh, který ho trápil od loňského listopadu. Černobílí navíc v zápase se Žižkovem navázali na to, co je v posledních týdnech opravdu zdobilo. „Nejen v tomhle utkání, ale i v předešlých jsme ukázali, že naše hra nestojí na jednotlivcích, že ti jen vyplavou na základě týmového výkonu. Jen díky němu můžeme být úspěšní,“ upozorňuje trenér na to, co si musejí hráči přenést na hřiště i proti Vyšehradu.

Nováček měl slušný vstup do soutěže – v prvních čtyřech kolech vybojoval svá dvě vítězství, poslední tři utkání naopak ani jednou nebodoval. „V úvodu soutěže byli nečitelní, na konci přestupního termínu udělali tři zkušené hráče – Nitrianského, Mashikeho a Jablonského –, ale jména jim výsledky neudělají. Poslední utkání s Třincem výsledkově nezvládli... Každopádně jsou na tom v soutěži bodově slušně na to, že je to nováček. Hrají aktivní fotbal, zápasy nechtějí odbránit,“ říká Frťala.

Kromě tří jmenovaných vyčnívá zkušenostmi v kádru Slavoje Ondřej Švejdík, stoper, který prošel mimo jiné Spartou, čtyři roky působil v nizozemské lize. „Ondru Švejdíka určitě brali se záměrem, aby měli v defenzivě zkušeného hráče. Uvidíme, jestli nastoupí, s Třincem nebyl ani na lavičce. Na pozici stopera hrál Milan Nitrianský, odehrál to velice dobře,“ krčí rameny hradecký trenér.

Utkání proti Slavoji Vyšehrad začíná na Malšovickém stadionu v sobotu 21. 9. v 17:00.

FC Slavoj Vyšehrad

V tabulce: 12. místo | 2-1-5 | 12:15 | 7 bodů

Nejlepší střelec: Tomáš Čvančara – 5

Poslední zápas:

FC Slavoj Vyšehrad – FK Fotbal Třinec 1:2 (1:0)

Branky: 28. Nitrianský – 81. Kubala, 90. Samiec. Rozhodčí: Hocek – Poživil, Leška. ŽK: 31. Vejvar, 84. Rothe – 11. Omasta, 70. Valenta. 427 diváků.

Vyšehrad: Otáhal – Šandera, Drozda, Nitrianský, Jablonský – Kozel (70. Žežulka), Rothe, Laňka (66. Drobílek) – Vejvar, Pouček – Mashike Sukisa (90. Veselý).

Poslední vzájemný zápas:

30. 4. 2016 – Fotbalová národní liga – stadion v Seifertově ulici

FK Slavoj Vyšehrad – FC Hradec Králové 0:2 (0:1)

Branky: 43. Mareš z pen., 72. Vlkanova. Rozhodčí: Nenadál – Černý, Pospíšil. ŽK: 30. Drobílek, 41. Kučera, 43. Kvída, 83. Tusjak. 478 diváků.

Vyšehrad: Štěpanovský – Drobílek, Kvída, Kučera, Prosek – Egert, Polanský (46. Strnad), Mareš M., Tusjak – Madej (77. Matějka), Mysliveček (65. O. Kraják).

FCHK: Ottmar – Holeš, Krmaš, Nosek, Mareš P. – Trubač (88. Súkenník), Janoušek – Vlkanova, Zorvan (70. Krátký), Malínský – Pázler (78. Černý).

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Aktuální zprávy

Votroci vybrali pro Domov U Biřičky 35 tisíc korun

Sestřih ze zápasu

RETRO: SK Hradec Králové – FC Vaduz 9:1

Aktuální zprávy

VV FAČR ukončil amatérské soutěže