Zdenko Frťala: Síla Třince? Trochu mate smolná porážka

16. 8. 2019   |   FC Hradec Králové
O to, aby završili povedený týden bodovým ziskem na hřišti soupeře, se Votroci pokusí v sobotu dopoledne. V rámci 5. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY jedou do Třince a budou chtít navázat na domácí výhru nad Varnsdorfem a postup v poháru přes Letohrad.

Třinec je v tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY jedenáctý, čtyři body za jednu výhru a jednu remízu získal v úvodních dvou kolech. Podle hradeckého trenéra Zdenka Frťaly ale nejde sílu týmu, který je o bod za jeho mužstvem, podceňovat. „Sahali po tom, že budou mít v prvních dvou kolech šest bodů – porazili Duklu, pak ve Varnsdorfu jim soupeř v závěru vyrovnal. Pak je přibrzdily porážky doma s Jihlavou a v Chrudimi, které byly obě dost nešťastné,“ zvedá prst hlavní kouč Votroků.

V minulé sezoně Hradečtí v Třinci remizovali 2:2, když nejdřív otočili zápas, ve kterém prohrávali, ale domácí dokázali vyrovnat. Herní tvář slezského celku se však od uplynulého ročníku výrazně změnila – mimo jiné odešel vysoký útočník René Dedič do Opavy, ofenzivnímu záložníkovi Tomáši Weberovi skončilo hostování z Karviné, navíc se vyměnil trenér. „Jejich hra byla založená na výšce a jednoduchosti, Sváťa Habanec jim přinesl nový impulz, hrají pod ním víc kombinačně a po zemi,“ charakterizuje soupeře Frťala.

Ten může být spokojený s tím, jak se jeho mužstvo nastartovalo po pomalejším startu do sezony, na druhou stranu, trápí ho zdravotní komplikace. V pohárovém utkání v Letohradě musel už po šesti minutách střídat Adam Vlkanova, ani Christian Frýdek nebyl po jednom drsném zákroku v nejlepší fazoně. Posadí se do řady hráčů, kteří se se zdravotními problémy perou dlouhodobě? „Je čtyřiadvacet hodin do zápasu,“ nezahazuje naději v pátek dopoledne Frťala. „A každopádně máme pořád dostatek hráčů k tomu, abychom postavili tým, který naváže na poslední dva výkony,“ tváří se optimisticky.

Radost mu mohl udělat i návrat Martina Matouška. Záložník, který se rok pral s přetrženým zkříženým vazem v kolenu, naskočil jako střídající hráč v Letohradě a dal důležitý uklidňující gól. „Všichni víme, jakou má Maty kvalitu, ale zranění ho srážela dlouhodobě. Je skvělé, že už je zase schopný nastoupit na část zápasu za áčko – u něj obzvlášť platí, že se jeho výkon odvíjí od zdravotního stavu,“ říká Frťala.

Utkání v Třinci začíná v sobotu v 10:15 a přímým přenosem je bude vysílat Fortuna TV.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Rozhovory

Zdenko Frťala: Splnili jsme si všechno, co jsme měli

Reportáž

Mladí Votroci si přivezli z Berlína motivaci

Reportáž

DENÍK PATRIKA VÍZKA: Den 6