Zdatně starší žákyně čelily lídrovi ligy v oslabené sestavě

4. 3. 2019   |   st. žákyně
V prvním letošním ligovém kole starších žákyně přivítaly na domácím hřišti Slavii Praha.
10. kolo, neděle 3. 3. 2019, 13:45

SK Slavia Praha

2:8
1:3

Branky: 5. Miculyčová, 43. Zemanová - 3. Tenkrátová, 25. Sechterová, 27. Zemanová, 46. Křivánková, 48. Freislerová, 49. Křivánková, 58. Tenkrátová, 62. Pražienková

FC Hradec Králové: Mikanová - Uhnavá, Jarochová, Sirůčková, Schánělová, Hrušková, Zemanová, Novotná G., Repiská, Kalousová, Miculyčová Střídaly: Dobrozemská, Koudelová, Plotová

Přání udržet remízový stav co nejdéle nám nevyšel. Hned ve třetí minutě inkasujeme. Naštěstí o dvě minuty později naše rychlonohá útočnice ukázala záda obraně soupeře a samostatný nájezd proměnila. Vyrovnávací branka nám hodně pomohla. Zápas probíhal za předpokládaného scénáře. Hosté mají převahu a my spoléháme na rychlé protiútoky. Za stavu 1:1 bohužel Ivet Miculyčová nedotáhla další dva samostatné nájezdy do úspěšného konce. Nakonec udeřilo na druhé straně. Favorit se prosadil po průniku do pokutového území z levé strany. O dvě minuty padl třetí gól Slavie, který byl z kategorie laciných. Do kabin se šlo za stavu 1:3.

Po změně stran se obraz hry nezměnil. Sice jsme pod tlakem, obrana a brankářka jsou v permanenci, ale jsme schopní být nebezpeční pro branku soupeře. Rychlými brejkovými akcemi dokážeme nalézt okénka v obraně Slavie a zakončit. Také Anička Jarochová orazítkovala břevno ze standardní situace. Eliška Zemanová využila chyby soupeře a uklidila míč do prázdné branky. Snížení na jednobrankový rozdíl nás ještě více nabudilo. Elán se pokusit o velké překvapení na úkor sešívaných nám dlouho nevydržel. Udělali jsme hrubou chybu při rozehře. Ještě k tomu jsme na ni špatně reagovali a Slavii jsme darovali laciný gól. Poté nám to do naší branky napadalo a zápas byl rozhodnut. Konečný výsledek je pak pro nás krutý.

Radek Musil, trenér FC HK: Dnes jsme nastoupili proti prvnímu celku soutěže v citelně oslabené sestavě. Kvůli jarním prázdninám, zraněním a nemocím jsme museli hodně improvizovat v sestavě. O to více náš výkon je cennější. Hráčky dnes dřely a značně potrápily lídra tabulky. Škoda neproměněných brankových příležitostí a závěrečné části zápasu. Dnes nám chyběla vysoká efektivita v zakončení, což je nezbytný aspekt úspěchu proti kvalitnějším týmům. Mrzí mě, že jsme nebyli schopní lépe využít prostupnosti obrany Slavie. Výsledek mohl být pro nás značně příznivější. Klíčový okamžik byl čtvrtý inkasovaný gól. Škoda že jsme déle neudrželi stav 2:3 a nepotrápili více nervovou soustavu soupeře. Děkuji mladším žákyním za pomoc. Tři dnes měli ostrou premiéru v lize starších žákyň. Děkuji všem hráčkám za obětavý výkon. Nyní budeme mít dva víkendy od ligy volno a poté cestujeme do Teplic, kde nemůžeme mít jiný cíl než vítězství.