Votroci v generálce porazili Písek 2:0

13. 7. 2019   |   FC Hradec Králové
Poslední zápas letní přípravy Votrokům vyšel. Soustředění v Písku zakončili výhrou nad místním FC v poměru 2:0 a měli i další šance. O výhře rozhodli v prvním poločase, když se prosadili Erik Prekop a Adam Vlkanova.
přát., sobota 13. 7. 2019, 10:30

FC Písek

0:2
0:2

Branky: 10. Prekop, 34. Vlkanova. Rozhodčí: Němec – Jevčák, Pravda.

FC Písek: Klement – Sajtl, Běloušek, Benetka, Holý – Kulík, Petřík, Presl, Ulbrich, Mařík – Hrachovec. Náhradníci: Satrapa – Sigmund, Řehoř, Kasík, Pecka, Jiskra.
FC Hradec Králové: Vízek (46. Ottmar) – Kopečný (46. Černý), Zbrožek (46. Kvída), Martinec, Urma (55. Čech) – Jukl (46. Soukeník), Kateřiňák – Doležal (60. Zorvan), Djurdjević (55. Firbacher), Vlkanova (46. Procházka) – Prekop (46. Šípek).

Hradečtí byli lepším týmem od první minuty. Na soupeře nastoupili s velkým nasazením, už v 10. minutě se dostal k míči ve vápně Erik Prekop, jeho střela se otřela o obránce a zapadla k tyči. 1:0 pro Votroky.

Hosté nadále více drželi míč, Písečtí běhali bez něj a do šancí se nedostávali. Po půlhodině poslal z pravé strany velkého pokutového území oblouček na vzdálenější tyč David Doležal a připravený Adam Vlkanova prostřelil brankáře podruhé. Další Vlkanovovu střelu po pěkné kolmé přihrávce a průniku do vápna srazila obrana domácích do bezpečí.

Po přestávce Zdenko Frťala prostřídal, první velkou šanci si ale vytvořili hráči, kteří byli na hřišti už v první půli. Na Doležalovu přihrávku se skluzem vrhnul Fahrudin Djurdjević, bránu ale v krkolomné pozici netrefil.

Následovala série slibných příležitostí Votroků, které končily buď střelami mimo, nebo v rukavicích brankáře Jana Satrapy. V bráně tak neskončily střely Filipa Firbachera, pokus Jakuba Šípka ani rána Milana Černého, kterou obránce srazil na roh.

V závěru byl zápas rozkouskovaný tvrdými zákroky a souboji, na hřišti byla cítit spíš nervozita než naděje na gól. Skóre tak zůstalo stejné jako o přestávce – 2:0 pro Hradec.