Votroci v MOL Cupu rozstříleli Čáslav 11:0

21. 9. 2022   |   Lukáš Foff
Svěřenci Miroslava Koubka vzali první utkání v MOL Cupu vážně. Sestava sice doznala oproti ligovým utkáním změn, ale hráči v ní podali nadstandardní výkon. Již v sedmé minutě zařídil vedení Východočechů Filip Kubala a náskok Votroků pak v průběhu zápasu pouze narůstal. Celkově Hradec zvítězil 11:0, nejúspěšnějším střelcem byl Petr Rybička, který zapsal hned čtyři přesné zásahy.
2. kolo, středa 21. 9. 2022, 16:30

FK Čáslav

0:11
0:3

Branky: 7. Kubala, 17. Rybička, 38. Kodeš, 47. Kubala, 49. Schovanec (vla.), 54. Rybička, 58. Koubek, 59. Rybička, 70. Rybička, 71. Dvořák, 77. Koubek (pen.).

Rozhodčí: Starý – Vodrážka, Slavíček.

Žluté karty: 21. Schovanec – 35. Smrž.

Diváci: 750.

FK Čáslav:

Vyhnánek – Nykodým (46. Kurka), Čuchal, Ronovský, Vocel (85. Petrů), Chábera (25. Vilím), Junek (64. Konyvka), Hajník, Schovanec, Bašek (64. Vančura), Slavík.

Bajza – Smrž (61. Kučera), Čihák, Rybička, Kubala (69. Dvořák), Novotný (69. Hájek), Ševčík, Harazim, Kodeš (61. Doležal), Čech (61. Leibl), Koubek.

Na těžkém terénu se lépe dařilo Hradeckým

Votroci nastoupili na hřišti divizní Čáslavi v silné sestavě a rozhodně nechtěli nechat nic náhodě. I tak se však v kádru objevili debutanti v soutěžních zápasech Pavol Bajza či Matěj Koubek. Hradec velmi dobře kombinoval na těžkém terénu už od začátku a první gól na sebe nenechal dlouho čekat. V 7. minutě poslal Filip Novotný centr na volného Filipa Kubalu, který ukončil hradecké střelecké sucho střelou pod horní tyč.

Votroci nadále jasně dominovali a připsali si druhou branku. V 17. minutě dostal skvělou průnikovou přihrávku Petr Rybička a povedeným obstřelem na zadní tyč zakončil svůj sólový únik. Hradečtí fotbalisté svému soupeři míč příliš nepůjčovali a mnohem více bojovali s čím dál více rozbitým hřištěm. To pocítil i Štěpán Harazim, který by na pravé straně pohodlně dostihl centr, ale místo toho se rozplácl na trávníku.

Ve 38. minutě přidali hostující fotbalisté další pojistku. Čtyři bránící hráči Čáslavi podklouzli při brždění a za nimi tak prošel centr na Vojtěcha Smrže, který uklidil míč ke vzdálenější tyči. Rybička o minutu později mohl zvýšit na 4:0, ale zamířil přesně do brankové konstrukce stejně jako Kubala dvě minuty před koncem poločasu. První pětačtyřicetiminutovka tak skončila jasně ve prospěch prvoligového celku.

Votroci si zastříleli, o postupu nebylo pochyb

Druhá půlka začala dvěma velkými šancemi Matěje Koubka, kterého ale nejprve vychytal Vyhnánek a pak mu v cestě stála tyč. Jenomže od té se míč odrazil přímo k Filipu Kubalovi a ten neměl problém skórovat. Votroci pokračovali v podobném tempu i nadále, ve 49. minutě vstřelil gól hráč Čáslavi Kryštof Schovanec, jenomže bohužel do vlastní sítě a upravil tak na 5:0 pro Hradec.

Na hostech bylo vidět, že tři zápasy v řadě nevstřelili gól a chtěli si to vynahradit v pohárovém zápase. V 53. minutě zvýšil na 6:0 Petr Rybička, jenž opět číhal na zadní tyči, kam také míč poslušně doputoval. Domácí Čáslavi evidentně docházely síly, což Hradečtí využívali. V rozmezí dvou minut nejprve zapsal svoji první branku v kádru Hradce Matěj Koubek a po něm zkompletoval hattrick Petr Rybička. V 60. minutě tak bylo skóre propastných 8:0.

750 diváků sledovalo stále pokračující ofenzivní aktivitu Hradce. V 70. minutě dal na 9:0 svým čtvrtým gólem Petr Rybička a o minutu později završil „desítku“ střídající Pavel Dvořák. Votroci měli k dispozici v závěru také dvě penalty. První po faulu na Doležala proměnil Matěj Koubek, který poslal gólmana Vyhnánka na druhou stranu – 0:11. Druhou vzal na sebe stoper Filip Čihák, jenomže poprvé rozjásal také domácí příznivce, protože gólman mu penaltu chytil. Další branka už do konce zápasu nepadla a hosté si tedy dokráčeli k postupu do 3. kola.