Votroci si ze Znojma vezou bod za remízu 0:0

23. 11. 2018   |   FC Hradec Králové
V posledním mistrovském zápase roku 2018 Votroci litovali řady neproměněných šancí, kterým vévodila neproměněná penalta Fahrudina Ďurděviće už ve 3. minutě. Ve Znojmě byl Hradec výrazně lepší, ale na víc než bod za remízu 0:0 to nestačilo.
16. kolo, pátek 23. 11. 2018, 18:00

1.SC Znojmo FK

0:0
0:0

Rozhodčí: Jílek – Kotalík, Pečenka. ŽK: 16. Krčík – 42. Martinec, 70. Jukl. 420 diváků.

1.SC Znojmo FK: Buček (75. Veselý) – Helísek, Malár, Dramé, Cihlář – Lacko, Kučera – Krčík (82. Štrombach), Ordoš, Mudra – Teplý (66. Beganović).
FC Hradec Králové: Ottmar – Kopečný, Martinec, Pokorný, Plašil – Janoušek (62. Miker, 89. Firbacher), Jukl – Černý, Ďurděvić (81. Martan), Vlkanova – da Silva.

Votroci začali utkání převahou, drželi míč a napadali domácí rozehrávku. To se mohlo vyplatit už po dvou minutách, když Adam Vlkanova udělal ve vápně domácích kličku brankáři Antonínu Bučkovi a ten ho podrazil. K nařízené penaltě se postavil Fahrudin Ďurděvić, jenže trefil jen břevno a dorážku Roberta Jukla dokázala znojemská obrana srazit na roh.

Hradečtí měli nadále navrch, po další pěkné akci a Juklově přihrávce trefil z úhlu břevno Bučkovy brány Wesley da Silva. Ďurděvić se o chvíli později opřel z voleje do odraženého míče, ale jeho tvrdá střela narazila pouze do reklamního panelu vedle znojemské brány.

Makedonský záložník hrál jednu z hlavních úloh v ofenzivě Votroků i nadále. Ve 20. minutě centroval zprava do šestnáctky domácích, tam ale Vlkanova přízemní přihrávku promáchl.

Po úvodní pasáži, v níž se Znojemští jen zřídka dostávali přes půlící čáru, se pak na několik minut nadechli k náporu a Hradec zamkli. Jejich převaha ale byla jen platonická, kloudnou střelu z ní nevyždímali. Až ve 37. minutě se z nějakých dvaceti metrů odhodlal Jakub Kučera, jeho přízemní pokus ale nenadělal Radimu Ottmarovi žádné vážnější problémy.

Hned v úvodu druhé půle měl velkou šanci Vlkanova, jeho povedenou střelu ale dokázal jeden z obránců domácího týmu tečovat na roh. V úvodu druhé půle vytěžili Votroci z mírné převahy dva centry z levé strany, ani jednou však míč ve vápně nenašel hlavu hráče hostů.

V 62. minutě se díky dobrému napadání dostal do vyložené šance Jukl – ve vápně hostů sebral míč váhajícímu stoperovi Mahamadou Dramému, byl tváří v tvář Bučkovi, ale prudkou střelu poslal jen několik centimetrů nad břevno. Jen o chvíli později si přetažený centr zpracoval Ďurděvić, ani ten však z ostrého úhlu nemířil přesně.

Pak se nadechli k ofenzivě domácí, do velkých šancí se postupně dostali Tomáš Cihlář a Jan Mudra, pokaždé ale fantasticky zasáhl Ottmar. Po následném rohu stálo při Votrocích štěstí, když jejich brankáři míč vypadl, jeden z obránců ale dokázal balon na brankové čáře odpálit do bezpečí.

V poslední čtvrthodině se zase zvedli hosté a po Vlkanovově rohovém kopu se do míče z voleje opřel Ďurděvić. Navázal ale na představení zahozených šancí a ani tentokrát netrefil bránu. V ní neskončila ani Juklova dalekonosná střela v 81. minutě. Střídající Jiří Miker pak běžel sám na brankáře Vlastimila Veselého, který vystřídal zraněného Bučka. Náhradní gólman Znojma se mu ale vrhl pod nohy včas a jeho střelu vychýlil mimo.

Votroci tak ve Znojmě remizovali 0:0. A nic na tom nestihl změnit ani šestnáctiletý Filip Firbacher, který přišel na hřiště v 89. minutě a připsal si první start za A tým.