Votroci rozdrtili Náchod po přestávce

15. 8. 2020   |   FC Hradec Králové
Votroci si v prvním kole MOL Cupu poradili s FK Náchod přesvědčivě, díky skvělému druhému poločasu vyhráli nad divizním soupeřem vysoko 6:0. V Bělovsi se zaskvěly ofenzivní posily – Daniel Vašulín dal hattrick, Pavel Dvořák se trefil dvakrát. Jeden gól přidal v závěru Denny Samko.
1. kolo, sobota 15. 8. 2020, 17:00

FK Náchod

0:6
0:0

Branky: 50., 52. a 68. Vašulín, 61. a 65. Dvořák, 84. Samko. Rozhodčí: Ginzel – Kubr, Leška. ŽK: 11. T. Kabeláč, 40. Volf – 89. Jukl. 650 diváků.

FK Náchod:

Baláž – Moravec, Hlava, T. Kabeláč, Vencl – Simon (64. Šustek), Brich, J. Kabeláč (55. Petřík), Volf (55. Rojšl) – Pražák (73. Fenz), Malý.

Vízek – Mejdr (72. Donát), Čech, Král, Leibl – Jukl, Rada (72. Soukeník) – Vlkanova, Dvořák (69. Samko), Novotný (58. Záviška) – Vašulín (69. Prekop).

Rozdíl mezi druholigovými hosty a divizními domácími byl od začátku znát v územní převaze Hradce. Ten mohl jít už ve 3. minutě do vedení, povedená střela Roberta Jukla se ale odrazila od tyče ven. V první půli měl dvě velké šance Jan Král, jednou si s jeho hlavičkou po rohovém kopu poradil brankář, podruhé šel míč těsně nad břevno. Po nadějném brejku netrefil bránu ani Filip Novotný, v největší šanci prvního poločasu ukradl gól Danielu Vašulínovi pohotovým zákrokem gólman František Baláž.

Domácí hráli nebojácně, dobře se pohybovali a dvakrát mohli ohrozit hradeckou bránu z brejků – Michael Moravec ale pálil nepřesně, skákavou střelu Davida Volfa zkrotil Patrik Vízek.

Po přestávce Votroci zjednodušili hru a postupně se začala projevovat jejich lepší kondice. Gólové obžerství odšpuntoval v 50. minutě Vašulín, který si naběhl na dlouhý pas Michala Leibla a napálil míč pod břevno.

O dvě minuty později se posila z Chrudimi prosadila podruhé, když v nelehké pozici zužitkovala zpětnou přihrávku Pavla Dvořáka. Na tabuli se rozsvítil stav 0:2 a do hra hostů začala působit suverénně.

V 61. minutě zatáhl za pilku druhý hradecký útočník – Dvořák v pohodě uklidil do brány centr z pravé strany a bylo to 3:0. Navrátilec do hradecké sestavy o pět minut později stejně snadno zakončil brejk a přihrávku Jana Závišky – 4:0.

Pátou trefu přidal v 68. minutě Vašulín a ani on to neměl složité. Po levé straně se samostatně probil do vápna Adam Vlkanova a vysokému forvardovi položil míč na kopačku před odkrytou bránu. Sedm minut před koncem zatleskaly slušně zaplněné tribuny šestému gólu Votroků – po pěkné Leiblově přihrávce ho totiž dal střídající Denny Samko, který právě v Náchodě s fotbalem začínal.

Vítězství Votroků mohlo být ještě vyšší, ovšem aktivní Záviška třikrát ztroskotal na skvělém Balážovi, přímý volný kop Jakuba Rady otřásl břevnem a rovněž s Juklovou dělovkou si brankář domácích poradil. Vítězství 6:0 Hradec posunulo do druhého kola MOL Cupu.