Vítězná radost starších žákyň nad Spartou Praha

2. 5. 2019   |   zen Starší Žákyně
Na státní svátek starší žákyně na Novém HK hostily dlouhodobě nejlepší tým v této kategorii Spartu Praha. Hradecké hráčky dokázaly skóre srovnat a po penaltovém rozstřelu se radovat ze zaslouženého vítězství.
16. kolo, středa 1. 5. 2019, 12:30

FC Hradec Králové

AC Sparta Praha

2:1pen
0:1

Branky: 65. Jarochová - 19. Hlouchová

FC Hradec Králové: Kroulíková - Schánělová, Novotná T., Sirůčková, Uhnavá, Baliharová, Zemanová, Novotná G., Bangová, Miculyčová, Jarochová Střídaly: Hrušková, Kalousová, Repiská, Jiřičková, Jelínková, Gernatová


Reportáž

Od první minuty nebylo znát, kdo je na hřišti favoritem. Jsme aktivnější, nenecháme se zatlačit na naši polovinu, snažíme se napadat rozehrávku a poměrně dobře se nám daří kombinovat. Sympatický herní projev nesl ovoce a dostáváme se k ohrožení branky. Obrovskou šanci měla Ivet Miculyčová, která samostatný únik vyřešila kličkou gólmance a střelou levou nohou do opuštěné branky. Bohužel střela neměla potřebnou razanci a hostující hráčka dokázala míč vykopnout do zázemí. Dále naše kanonýrka nedokázala z dobré pozice využít možnosti přehodit vyběhnutou brankářku. Další šance jsme nedovedli k radostnému závěru tak udeřilo na druhé straně. V 19. minutě našla skulinku v naší obraně Radka Hlouchová a z první vážnější situace se Sparta ujala vedení. To nás zaskočilo a letenský tým převzal iniciativu. Několik minut nám trvalo, než jsme se oklepali a hru vyrovnali. Poločas skončil těsným vítězstvím hostujícího celku.

Do druhé půle jsme chtěli navázat na povedený herní projev z prvních dvacet minut zápasu a pokusit se skóre srovnat. Hrálo se vyrovnané utkání, které svou kvalitou převyšoval úroveň soutěže. Čekalo se, který tým se dokáže prosadit. Námi vstřelená branka by nás přiblížila k bodu a v případě Sparty by asi už rozhodla zápas. K bližícím se koncem utkání jsme byli čím dál více nebezpečnějším. Dvě velké příležitosti za sebou neproměnily Natka Bangová a Anička Jarochová. Jejich tvrdé střely šly nad břevno. Po pěkné kombinační akci si na centr naběhla Kiki Hrušková, ale bohužel se dostala do nevýhodné pozice k zakončení. Pět minut před koncem jsme šli do rizika a Nikča Sirůčková se z pozice stopera posunula do útoku. Jenže se nestačila ani pořádně zapojit do útočné akce a Gabča Novotná našla Aničku Jarochovou, která svůj únik zakončila křížnou střelu k levé tyči a k naší radosti vyrovnala. Nikča se hned vrátila na svoji pozici. Poslední pětiminutovka byla hektická, ale už žádný tým nedokázal strhnout vítězství na svoji stranu. O bonusový bod jsme se utkali v penaltovém rozstřelu. Všechny penalty jsme dokázali proměnit a podruhé za sebou v lize jsme pokutové kopy vyhráli. Rozhodující penaltu zařídila Ála Uhnavá a mohly propuknout oslavy vítězství, které jsme si všichni užili. Ála si také spravila chuť po Liberci, kde se ji tato standardní situace nepovedla.

Ohlasy

Radek Musil, trenér FC HK: Dnes hráčky dokázaly, co se příliš nečekalo. Porazit Spartu je nádherný pocit. Ještě více je potěšující, že si to zasloužily. Hráčky se dokázaly soupeři vyrovnat a v některých částech i utkání byly lepší. Hrály bez zbytečného respektu a prezentovaly se sympatickým herním projevem. Výborně pracovala opět defenzíva a i Sparta se přesvědčila, že je těžké nám dát gól. Ještě k tomu se můžeme spolehnout na naši oporu v brance Áďu Kroulíkovou. Za šest zápasů jsme obdrželi pouze dva góly. Jsem rád, že poprvé ze hry na jaře se do střelecké listiny zapsala Anička Jarochová. Vybrala si velice vhodný moment, kdy opět skórovat. Tým opět ukázal charakter. Děkuji hráčkám za předvedený výkon a fanouškům za podporu. Mám velkou radost nejen z výsledku ale i z předvedené hry. Dva body se Spartou nás posunuly na třetí místo tabulky díky lepšímu vzájemnému zápasu.

Fotogalerie

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Reportáž

Votroci porazili Chlumec 3:0

Rozhovory

Daniel Vašulín: Hradec je pro mě dobrá volba

Aktuální zprávy

Prodej permanentek na podzim 2020