V dramatu proti Velvarům vybojovalo béčko výhru

27. 10. 2019   |   FC Hradec Králové
B tým Votroků potřeboval proti sousedovi v tabulce z Velvar bodovat naplno. Dramatické utkání s mnoha šancemi na obou stranách rozhodl hned v úvodu Jakub Šípek, který pro karetní trest nemohl nastoupit za áčko.
neděle 27. 10. 2019, 10:15

TJ Slovan Velvary

1:0
1:0

Branka: 3. Šípek. Rozhodčí: Grimm – Vít, Volf. Bez karet. 237diváků.

FC Hradec Králové: Brát – Nemšovský, Plašil, Locker – Kopečný, Vobejda, Sokol (80. Ptáček), Štěrba (66. Langr), Kadlec – Šípek, Bičiště (85. Vítek).
TJ Slovan Velvary: Měsíček – Šimkovský (75. Dolejší), Ippolito, Rubeš, Chábera (80. Havránek) – Valenta (85. Muller), Tenkl, Vopat, Polák (33. Krištof), Dvořák – Kafka (55. Bulíř).

Vstup do utkání vyšel černobílým skvěle. Právě začala třetí minuta utkání, když na rohu velkého vápna dostal míč na nohu Jakub Šípek a tvrdou křížnou střelou na zadní tyč překonal Měsíčka v brance Velvar – 1:0. Domácí branka povzbudila, hráli aktivně a v 8. minutě mohl opět Šípek zvýšit vedení, leč po rohovém kopu hlavičkoval těsně nad velvarskou branku. Ve 22. minutě samostatný nájezd Tomáše Sokola zneškodnil Měsíček, následnou střelu Dominika Bičištěho zastavila pravá tyč.

S přibývajícími minutami se hra vyrovnávala a horko bylo i na druhé straně hřiště. Gólman Hradce Jakub Brát několika jistými zákroky svůj tým dokázal podržet, a tak se již do poločasové přestávky skóre nezměnilo.

Druhá pětačtyřicetiminutovka se dlouho odehrávala podle černobílých not. Hradečtí měli spoustu možností navýšit svůj náskok, ale často kazili finální přihrávku, nebo jejich koncovce chyběla potřebná přesnost. Asi největší šanci spálil Dominik Bičiště v 63. minutě, když po akci Miloše Kopečného a ukázkovém centru Jana Kadlece hlavičkoval forvard Hradce v ideální pozici nad Měsíčkovu branku.

Hosté postupně zvyšovali obrátky a blízko vyrovnání byli čtvrthodinku před koncem. Nejprve se efektní a efektivní robinsonádou zaskvěl brankář Brát, vzápětí ho při ohromující ráně Patrika Valenty z dobrých pětadvaceti metrů zachránilo břevno. I přes velkou snahu hostů a jejich platonický závěrečný tlak se stav utkání, které přes nasazení a bojovnost všech aktérů bylo odehráno bez žlutých karet, již nezměnil, a Votroci si tak připsali důležité vítězství a tříbodový zisk.