SESTŘIH, OHLASY: Juniorka zdolala favorizovaný Liberec

10. 3. 2019   |   FC Hradec Králové
V předposledním kole základní části Juniorské ligy se hradeckému týmu U21 povedl parádní kousek – otočil zápas s Libercem a zvítězil 3:1. Vrátil se tak mezi šestici, které se bude týkat nadstavbová část.
21. kolo, neděle 10. 3. 2019, 10:00

FC Slovan Liberec

3:1
1:1

Branky: 44. Kropáček, 47. Soukeník, 55. Firbacher – 20. Micovčák. Rozhodčí: Melichar – Poživil, Vaňkát. ŽK: Micovčák, Vukliševič (oba Liberec). 84 diváků.

FC Hradec Králové: Mach – Finěk, Kundrt, Locker, Gjinollari – Petřík, Soukeník, Vobejda, Šípek (83. Prouza) – Kropáček (65. Bičiště) – Firbacher.
FC Slovan Liberec: Vliegen – Dvořák, Köstl, Vuklišević, Kazda – Vrabec (71. Petr), Micovčák, Lábek (83. Šulc), Gembický – Pázler, Yu.

V první půli byli na umělém trávníku Malšovického stadionu aktivnější hosté, Votroci se do šancí dostávali ojediněle. Po spolupráci Jakuba Šípka s Filipem Firbacherem měl jednu Jakub Petřík, z pravé strany ale netrefil bránu.

Na druhé straně krátce nato rozhodčí Vít Melichar odpískal penaltu pro hosty, když po letmém střetu s Ondřejem Machem upadl ve vápně Jan Pázler. Erik Micovčák ji proměnil a Liberec vedl 1:0.

Z herní převahy Severočechů v první půli plynuly další nebezpečné situace před bránou Votroků: po pěkné kombinaci vystřelil z hranice hradeckého vápna Milan Vrabec jen centimetry vedle tyče, Mach vychytal Pázlera skvělým zákrokem, Miroslav Dvořák hlavičkoval po jedné ze standardních situací těsně nad břevno.

Až těsně před přestávkou se Votrokům podařilo vyrovnat. René Kropáček z přímého volného kopu zhruba z dvaceti metrů prostřelil zeď a bylo to 1:1.

Do druhé půle vstoupili domácí jako vyměnění – po Kropáčkově přihrávce a pěkné samostatné akci dal druhý gól Votroků Dominik Soukeník, třetí trefu přidal jen o několik minut později rovněž po dobré Kropáčkově práci Filip Firbacher.

Liberečtí se do konce utkání na nic nezmohli, Hradec zvítězil 3:1 a vrátil se mezi šestici týmů, kterých se bude týkat nadstavbová část.