Utkání starších žáků opět ukázalo, že podcenit soupeře se nevyplácí.

4:2
1:1

branky: Pospíšil, Jurčenko

FC Hradec Králové: Vlk Pavel - Jedlička David, Musil Matěj, Veselý Štěpán (65' Maličký Adam), Kutík Daniel - Holík Filip (35' Müller Daniel), Hanuš Martin, Konečný Jakub (35' Pospíšil David), Holub Denis (68' Šichan Petr) - Pospíšil David (35' Konečný Jakub), Jurčenko David

Ladislav Brož: V tomto utkání se v plné míře naplnilo rčení, že "po hodech přichází s....a". To, co nám dobře fungovalo proti Slavii - kvalitní obranná fáze, poctivé návraty, dobré zajišťování, podpora útočné fáze zezadu - v Liberci nefungovalo ! Měli jsme velmi dobrý vstup, když jsme se již ve 3. minutě dostali do vedení brankou Pospíšila po přihrávce Holuba. V 18. minutě se domácí dostali k první střele a hned to bylo 1 : 1. Ve 25. minutě šel Pospíšil sám na domácího brankaře, ale neproměnil, poločas tedy skončil 1 : 1. I do druhého poločasu jsme měli lepší vstup, ve 40. minutě poslal Pospíšil do šance střídajícího Müllera, ten však nastřelil pouze domácího brankaře. Ve 45. minutě zahrával Pospíšil trestný kop po faulu na Kutíka, těsně vedle... Ve 45. minutě se domácím povedlo střídání, nastoupil hráč Marek Joshua, který svým hattrickem utkání rozhodl. Nejprve se prosadil v 54. minutě po nedorozumění Rutsche s Musilem. Na to jsme dokázali ještě rychle zareagovat vyrovnávací brankou v 59. minutě, kdy vyrovnal Jurčenko po přihrávce Konečného. V 64. a v 69. minutě jsme dvakrát inkasovali a po zásluze prohráli. Myslíme si, že někteří naši hráči utkání a soupeře podcenili, což se nám hrubě nevyplatilo. Doufáme že to bude ponaučení do dalších utkání !