Na Spartě výrazně lepší výkon oproti minulému utkání

21. 10. 2019   |   zen Starší Žákyně
Po Slavii se hradecké hráčky utkaly s druhým pražským S. Tentokrát hrály na půdě soupeře.
6. kolo, sobota 19. 10. 2019, 12:00

AC Sparta Praha

5:1
3:0

Branky:

18. Šťastná, 33. Jakubů, 38. Kožuriková z penalty, 56. Šťastná, 76. Jakubů - 79. Miculyčová

FC Hradec Králové: Mikanová - Soukalová, Uhnavá, Schánělová, Gernatová, Vlasatá, Hrušková, Paulů, Baliharová, Miculyčová, Koudelová Střídaly: Jiřičková, Jelínková, Dobrozemská, Janouchová, Plotová

Proti favoritovi jsme začali velice dobře. Soupeř měl sice více míč na kopačkách, ale prvních dvacet minut jsme se dokázali držet krok. Pokud to jde, snažíme se řešit situace fotbalově a zbytečně míče neodkopáváme. V 7. minutě jsme mohli jít do vedení, ale Ivet Miculyčová netrefila při samostatném úniku branku. V polovině prvního poločasu jsme nešťastně po tečované střele inkasovali. Hradecké hráčky pokračovaly nadále v obětavém výkonu. Sparta rozhodla o osudu utkání v závěru první půle. Nejprve Radka Jakubů ze střely za hranicí pokutového území zvýšila na 2:0 a před odchodem do kabin jsme soupeři nabídli možnost zahrávat pokutový kop, který s přehledem proměnila Zuzana Kožuriková. Naše šance v prvním poločase zůstaly nevyužité.

Po změně stran Sparta měla větší převahu. Naše obrana se držela velice dobře. Čtvrtý gól padl z brejkové situace a poslední přesný zásah domácích přišel z nádherné střely zpoza vápna do šibenice. Největší nebezpečí z našich kopaček plynulo od Ivet Miculyčové. Jenže jejich střely a samostatný nájezd ke gólu nevedly. Dočkali jsme až minutu před koncem. Ivet utekla obraně domácích, obhodila si gólmanku a uklidila míč do odkryté branky.

Radek Musil, trenér FC HK: Z mého pohledu se mi více líbil první poločas než druhý. Paradoxní je, že jsme v něm uhráli mnohem horší výsledek. Mrzí mě, že se nám nepodařilo déle udržet nerozhodnutý stav utkání a že se jsme nevstřelili více branek. V zápase jsem z naší strany viděl spoustu dobrých věcí, které si musíme přenést do dalších duelů. Proti Spartě jsme to měli těžké, ale hráčky se s tím popasovali velice dobře, za což jim děkuji. Velmi se mi líbil výkon zkušeného rozhodčího.