Z Karviné s bodem. Nevyužité šance stály Hradec vítězství

31. 7. 2021   |   FC Hradec Králové
Po vyrovnané první půlce Hradec sahal po třech bodech. Všechny jeho šance však zůstaly nevyužity a odjíždí domů na východ Čech s bodem za remízu 1:1.
2. kolo, sobota 31. 7. 2021, 16:00

MFK Karviná

1:1
1:1

Branky: 5. Dvořák – 24. Siňavskij. Rozhodčí: Cieslar – Kotík, Podaný. ŽK: 30. Klíma, 44. Prekop, 44. Koubek, 47. Urma – 72. Tavares, 2053 diváků

MFK Karviná:

Neuman – Křapka, Santos, Buchta, Bartošák – Mangabeira, Nešický (46. Tavares) – Čmelík, Qose (73. Stropek), Siňavskij (61. Jurásek) – Papadopulos (73. Zych)

Fendrich – Mejdr, Donát, Klíma, Urma – Kodeš, Rada – Prekop (79. Rezek), Dvořák (90. Soukeník), Vlkanova (86. Harazim) – Vašulín

Ve 2. kole FORTUNA:LIGY zajeli hradečtí na nejvzdálenější výjezd do Karviné, kde jim na útulném stadionku bylo soupeřem domácí MFK. Sestava Votroků zůstala proti Karviné stejná jako v minulém ligovém kole proti Bohemce a utkání na východě republiky tak mohlo být za slunečného počasí zahájeno.

Lepší vstup do utkání si Hradec nemohl přát. Už ve 4. minutě chytře našel Mejdr zpětnou nahrávkou Dvořáka, který chladnokrevně zakončil za karvinského brankáře a poslal Hradec do vedení 1:0. Ještě veseleji mohlo být o další dvě minuty později, když Vašulín pelášil osamocen zleva do pokutového území. Jeho střela však byla skluzem sražena na roh. I v dalších minutách Hradec nebezpečně hrozil zejména z rychlých protiútoků po krajích.

První větší šanci domácích měl na svědomí v 16. minutě Papadopulos, když z šesti metrů hlavičkoval jen těsně vedle pravé tyče. O osm minut později se už domácím povedlo vyrovnat. Kodeš chtěl poslat přetažený centr na Fendricha, ale míč doputoval pouze k dorážejcímu Siňavskému, který jej šikovně prodloužil až za bezmocného Fendricha. Do solidní šance se pak ještě dostal Čmelík, ale Fendrich i jeho ránu spolehlivě lapil. Do konce poločasu pak byla vidět vyrovnaná hra ve středu hřiště s množstvím osobních soubojů.

I zkraje druhého poločasu se oba týmy hnaly za vedoucím gólem. Nejdříve se dostal k zajímavé střele Dvořák. Jeho přízemní rána z 20 metrů však letěla těsně mimo. Téměř hned nato měl šanci i druhý dosavadní střelec Siňavský, ale i on pálil zblízka do autu. V rychlém sledu pak přišla série šancí Votroků. Nejprve střílel pěknou ranou z otočky Vašulín přímo do tyče. Od ní se balon rychle odrazil na nohu Dvořáka, který však nestačil usměrnit míč do brány. V následující akci centroval Prekop na hranici ofsajdu Urmovi, ale ani on si sám zblízka Neumanovi neporadil. Rychlá série šancí Hradce zůstala nevyužita, když další akci po nahrávce Vlkanovi zakončoval Rada nad svatyni domácích.

Hradecký tlak ale i dál gradoval. Vždyť jen za prvních 20 minut druhého poločasu vyslal na Karvinou 9 střel! Druhý ligový gól mohl zapsat Vašulín. Unikal sám na Neumana, ale ten jeho ránu dokázal vyrazit reflexním zákrokem nohou. V 57. minutě našel Dvořák centrem na malém vápně volného Vlkanovu. S jeho zakončením doprostřed brány však neměl brankář Slezanů větší potíže. Z podobné pozice hlavičkoval o pár minut později také Prekop, ale i s jeho zakončením si Neuman poradil.

Na hradecký pres reagovali domácí sérií střídání a zvýšením důrazu v soubojích. Hra se postupem času srovnala a šancí ubylo. Až do konce zápasu pak už na Městském stadionu v Karviné nebylo vidět žádných větších příležitostí a oba soupeři si tak připsali bod za remízu.