13. kolo, neděle 4. 11. 2018, 10:15

MFK Chrudim

1:6
0:4

2´Podsadlo, 13´Šrejber, 37´Poláček, 41´Lihařík, 58´Poláček, 64´Novotný, 71´Voženílek

MFK Chrudim: Stýblo - Marek (46´Vosyka), Bakeš (46´Kužma), Vácha (68´Skoumal), Prokůpek, Opletal, Šindelář, Sekanina (46´Brychnáč), Bašek, Javůrek, Pilný (55´Voženílek)
FC Hradec Králové: Vaníček - Zámečník (68´Zengler) , Kiec, Poláček, Podsadlo - Martinec, Zbořil (68´Hruška), Novotný, Šrejber (78´Doležal), Lihařík (58´Boniš) - Ansorge

David Homoláč: Odehráli jsme velice dobrý první poločas co se týče ofenzivy. Dobře jsme se nabízeli, otáčeli hru, pokoušeli se po dobré kombinaci o průnikové přihrávky do sprintových náběhů a snažili se každou akci zakončit. Díky této aktivní hře jsme si během prvního poločasu vypracovali čtyřbrankový náskok, kdy se postupně trefili Podsadlo, Šrejber, Poláček a Lihařík. V defenzivní práci nám to občas zaskřípalo, zejména při standardních situacích soupeře, kdy jsme prohrávali osobní souboje. Druhý poločas už tolik kvality nenabídl, přesto jsme byli stále lepším týmem a přidali další dvě branky Poláčkem a Novotným. V defenzivě jsme soupeři povolili několik nebezpečných situací včetně penalty, kterou domácí neproměnili. Kosmetickou úpravu skóre soupeř stihl za stavu 6:0. Naše vítězství bylo zasloužené, ale je třeba nenosit nosy nahoře, protože je stále na čem pracovat.

MFK Chrudim: Zápas rozhodla nekoncentrovanost a laxní přístup v prvním poločase. Vše co jsme si řekli zůstalo v kabině !!! Druhá půle již byla lepší a to hlavně díky střídajícím hráčům, kteří naši hru oživili. Během 15min jsme si vytvořili velice slibné 3-4 šance včetně penalty, ale nic z toho jsme nedokázali přetavit v branku!!! Naopak jsme po té během 5min soupeři dvě šance darovali a ten nás po každé potrestal.... V 70min.jsme jen kosmeticky upravili výsledek brankou Voženílka.

Dnes jsme výkonem v prvním poločase degradovali výkony z posledních zápasů.