Ledecký sestřelil Votroky hattrickem

19. 10. 2018   |   Redakce
Galakoncert jednoho hráče rozhodl páteční duel Votroků na jihu Čech. Na tři branky Davida Ledeckého nenašli Votroci recept. Jedinou trefu za Hradec Králové zaznamenal v prvním poločase Miloš Kopečný. Atraktivní duel tak vyzněl lépe pro Dynamo, které se vyšvihlo na první příčku tabulky.
12. kolo, pátek 19. 10. 2018, 18:00

SK Dynamo Č. Budějovice

3:1
2:1

Branky: 11. a 32. a 67. Ledecký – 31. Kopečný. Rozhodčí: Julínek – Pospíšil, Podaný. ŽK: 42. Havelka, 80. Javorek – 73. M. Černý. Počet diváků: 1432.

SK Dynamo Č. Budějovice: Staněk – Kladrubský, L. Havel, P. Novák, Helešic – Havelka, Javorek – Kovaľ (77. Šplíchal), Grajciar (46. Čavoš), Mršić – Ledecký (87. Táborský).
FC Hradec Králové: Ottmar – Kopečný, J. Pokorný, Martinec, Plašil – Janoušek – Martan (57. Kvída), M. Černý, Durdević, Urma (87. Kadlec) – Vorobjev (57. Miker).

První poločas nabídl z obou stran pohledný fotbal, jehož výsledkem byly hned tři branky. Nejprve šli do vedení o něco málo aktivnější domácí. Stalo se tak v 11. minutě, kdy si na centr kapitána Jiřího Kladrubského naskočil Ledecký a jeho hlavička zapadla za brankáře Radima Ottmara, 1:0. Velkou šanci na druhou branku mělo Dynamo po akci aktivního Ledeckého. Tentokrát vybídl Kovaľa, který se ve vápně ocitl tváří v tvář Radimovi Ottmarovi. Ten střelu dokázal ještě tečovat a pomalu klouzající míč jen těsně minul branku Hradce Králové.

Bojovnou pasáž hry rázně ukončilo vyrovnání. Ve 31. minutě centroval Urma na zadní tyč, kde si počíhal Miloš Kopečný a hlavičkou rozvlnil síť, 1:1. Bohužel nerozhodný stav trval pouze jednu minutu. Hned po rozehrávce našel Kladrubský dlouhým a přesným pasem Davida Ledeckého, jenž obloučkem přehodil vybíhajícího Radima Ottmara, 2:1.

Úvod druhého dějství byl v sychravém počasí již více v režii fotbalistů Hradce Králové, ale chybělo přesné zakončení. Slibnou možnost měli svěřenci kouče Zdenka Frťaly v 64. minutě, k zakončení se dostal Martinec, ale jeho velkou šanci z blízka gólman Staněk vyrazil. O tři minuty později dokončil své galapředstavení českobudějovický David Ledecký. Po rohovém kopu se prosadil potřetí a připsal si tak ve šlágru 12. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY hattrick. Na všechny jeho trefy asistoval Kladrubský, 3:1.

Hradečtí v závěru vložili všechny své síly do útoku. Obrovskou šanci měl v 80. minutě Honza Kvída, jenž po přiťuknutí zakončoval z malého vápna. Leč jeho střela mířila nad českobudějovickou svatyni. Hosté si vypracovali i několik rohových kopů, ale dnes jim souzeno nebylo. Ba naopak, čtvrtou branku mohl přidat aktivitou hýřící Ledecký. Ve sprintu zakončil jen kousek vedle hradecké tyče. Dynamo už si zkušeně došlo v samotném závěru pro tři body.