Juniorka ve vyrovnaném zápase podlehla Bohemians

16. 9. 2018   |   FC Hradec Králové
Hradecká juniorka přivítala Bohemians a sehrála s nimi typický zápas, v němž rozhodl první gól. Ve vyrovnaném utkání ho vstřelili hosté z penalty, pak přidali ještě jeden a snížení Jana Kadlece přišlo pro Votroky příliš pozdě.
8. kolo, neděle 16. 9. 2018, 11:00

Bohemians Praha 1905

1:2
0:0

Branky: 90+1. Kadlec – 57. Vaníček (pen.), 72. Vodháněl. Rozhodčí: Slabý – Pospíšil, Hock. ŽK: Vukčevič. 69 diváků.

FC Hradec Králové: Šeba - Finěk (60. Petřík), Kundrt, Locker, Gjinollari (66. Dermedjan) - Vukčevič - Hynek, Vobejda (60. Kadlec), Soukeník, Brůža - Bičiště (66. Kocour).
Bohemians Praha 1905: Kouba - Horizrál, Farkaš, Václavík, Hlinák - Jindřišek - Vaníček, Begič (78. Buneš), Vetešník (57. Vrána), Vodháněl (78. Melíšek) - Nečas (87. Le Tuan).

Votroci začali zápas aktivně a ve víceméně vyrovnaném prvním poločase měli výraznější šance. Hned v úvodu zápasu se na bránu hostů hnal zprava Tomáš Hynek, po průniku na levé straně zase nebezpečně zakončoval David Gjinollari. Pokaždé však dobře zasáhl Marek Kouba.

Ten se vytáhl i na začátku druhého poločasu proti ráně Danila Vukčeviče ze střední vzdálenosti, která mířila k tyči. Bohemians dopředu tak nebezpeční nebyli, ale po jednom ze soubojů ve vápně domácích dostali možnost zahrávat penaltu - k ní se postavil Antonín Vaníček a otevřel skóre zápasu.

Hradeckými tahle rána otřásla a hosté měli převahu. Po závaru v šestnáctce Votroků dorazil balon do prázdné brány Jan Vodháněl a bylo to 2:0 pro Klokany. Za domácí mohl snížit Gazar Dermedjan který se pět minut před koncem základní hrací doby dostával do slušné šance, ale na poslední chvíli před ním zasáhl obránce. Pohotová trefa Jana Kadlece v nastaveném čase už přišla příliš pozdě.