Hradec v Tipsport lize porazil Příbram 2:1

9. 1. 2019   |   FC Hradec Králové
Votroci vstoupili do zimní přípravy vítězně - v prvním utkání Tipsport ligy porazili Příbram 2:1. O góly Hradeckých se postarali Jakub Šípek a Miloš Kopečný, snížil Jiří Januška. V závěru ještě hradecký Jiří Kateřiňák neproměnil penaltu.
přát., středa 9. 1. 2019, 10:30

1.FK Příbram

2:1
1:0

Branky: 27. Šípek, 64. Kopečný - 68. Januška. Rozhodčí: Matějček - Blažej, Vlček. Bez karet. 72 diváků.

FC Hradec Králové: 1. poločas - Ottmar - Finěk, Kvída, Pokorný, Leibl - Janoušek, Černý - Šípek, Ďurděvič, Hynek - Firbacher. 2. poločas - Vízek - Kopečný, Kvída, Plašil, Urma - Soukeník, Černý (60. Mahr) - Šípek, Kateřiňák, Hynek - Kropáček.
1.FK Příbram: Švenger - Kodr, Květ, Jablonský (46. Jandera), Nový, Nitrianský, Tregler, Rezek, Dressler (62. Januška), Keita (46. Skácel), Voltr.

Hradečtí vstoupili do utkání aktivněji, působili pohyblivějším dojmem než Příbram. Do větší šance se však dostal v úvodu náš prvoligový soupeř – po přímém volném kopu Jana Rezka musela hradecká obrana v čele s Radimem Ottmarem vyřešit závar v malém vápně. A úspěšně ho vyřešila.

V 11. minutě odcentroval od pravé postranní čáry Jakub Šípek, do šestnáctky soupeře naběhl Filip Firbacher a zakončoval efektně patičkou. Bránu však minul. O deset minut později stejná dvojice spolupráci zopakovala, tentokrát ale střelu hradeckého dorostence srazila příbramská obrana na rohový kop.

Další kooperace tandemu Firbacher – Šípek už byla úspěšnější. První jmenovaný ve 27. minutě přihrával, navrátilec z hostování v Chrudimi pěkným lobem překonal Milana Švengera a Hradec vedl 1:0.

Příbramští mnoho šancí neměli, po půlhodině se k hlavičce ve slušné pozici dostal Patrik Dressler, ale netrefil bránu.

Ve 36. minutě mohl Šípek zvýšit na 2:0. po pěkné přihrávce za obranu se ocitl sám před Švengerem, ten ale včasným vyběhnutím jeho šanci zlikvidoval. První poločas uzavřel tvrdou střelou z dálky Michal Leibl, k tomu, aby trefil bránu, mu ale zhruba metr chyběl.

O poločase oba týmy prostřídaly a po deseti minutách se po centru Miloše Kopečného dostal k hlavičce Tomáš Hynek, také jeho příležitost ale příbramská obrana vyřešila.

Velmi aktivní byl Jan Mahr, jeden z nově příchozích hráčů do druhé půle. Na začátku další nebezpečné hradecké akce byl Dominik Soukeník – ten nastartoval pěknou kombinaci, po níž Šípek napálil balon do břevna. A do brány ho dotlačil Kopečný. 2:0 pro Hradec.

Příbramští rychle snížili. Jejich centr z pravé strany odvrátili hradečtí obránci jen na velké vápno. Tam se do balonu opřel Jiří Januško a napálil ho pod břevno: 2:1.

V 88. minutě mohli Votroci svoje vítězství ještě zvýraznit. Nejprve byl v příbramském vápně faulován René Kropáček, pak Tomáš Hynek. Rozhodčí po konzultaci s VAR nařídil penaltu, k níž se postavil Jiří Kateřiňák. Trefil však pouze stranu, na níž se vrhl Švenger, a příbramského gólmana pak zasáhl i svou dorážkou.

Hradec tak v prvním zápase letošního ročníku Tipsport ligy porazil Příbram 2:1.