Z Prahy se vracíme s bodem

17. 4. 2019   |   FC Hradec Králové
V prvním poločase se dařilo lépe Žižkovu, který šel do vedení ve 35. minutě, kdy se individuálně prosadil Urbanec. Ve druhém dějství Hradec výrazně přitlačil, vyrovnání přišlo po rohovém kopu a trefě Jakuba Martince. Votroci si vytvořili celou řadu velkých příležitostí, Martinec hlavičkoval do břevna, Vlkanova přestřelil a Urmu vychytal Soukup.
23. kolo, středa 17. 4. 2019, 17:00

FK Viktoria Žižkov

1:1
1:0

Branky: 31. Urbanec – 67. Martinec. Rozhodčí: Marek – Vlasjuk, Pečenka. ŽK: 17. Antl, 54. Žežulka 76. Muleme – 4. Jukl, 39. Urma , 77. Zorvan, 81. Martinec. Počet diváků: 1032.

FK Viktoria Žižkov: P. Soukup – Muleme, Opluštil, Žežulka, Antl – Urbanec, Súkenník, Kubala (71. Hejný), Frizoni, Auer (65. Tusjak) – Mashike Sukisa.
FC Hradec Králové: Ottmar – M. Plašil (46. Kopečný), J. Pokorný, Martinec, Urma – Zorvan, Jukl, Kateřiňák (46. Šípek) – Vlkanova, W. Da Silva (89. Kvída), Djurdjević.

Úvod utkání byl z obou stran hodně opatrný, bojovalo se urputně o každý metr hřiště a k vidění bylo také několik ostrých zákroků. První vážnější možnost si domácí vypracovali ve 22. minutě. Po centru Auera se kulatý nesmysl odrazil k nekrytému Súkenníkovi, ovšem levačka exhradeckého záložníka šla vedle. Mimo tři tyče mířila o chvilku později i sražená hlavička Mashikeho.

Ve 27. minutě přišla velká možnost Votroků. Po rohovém kopu Žižkova se zmocnil míče Adam Vlkanova, přesprintoval sám celé hřiště, vyhnul se Súkenníkovi, ale prudkou střelou v jasné šanci přestřelil branku Soukupa. O čtyři minuty později se gólově urodilo na druhé straně. Po pravé straně pronikl do hradeckého vápna Jakub Urbanec a sám před Ottmarem přesnou střelou na vzdálenější tyč poslal Pražany do vedení, 1:0.

Do druhé půle vstoupili fotbalisté Hradce aktivněji, střelecký pokus si připsal například Fahrudin Djurdjević nebo střídající Jakub Šípek. Avšak v obou případech chyběla potřebná přesnost. V 66. minutě se Wesley Da Silva otočil v souboji s bránícím hráčem a vypálil nebezpečně pod břevno, gólman Soukup vyrazil s vypětím všech sil na rohový kop. Po kterém se fanoušci Votroků, kteří na Žižkově po celý zápas vytvářeli domácí prostředí, konečně mohli radovat z vyrovnání. Nejlépe se po závaru v pokutovém území zorientoval Jakub Martinec a bylo to 1:1.

Hradečtí byli rázem lepším a aktivnější mužstvem. Zadáci Žižkova v poslední možné chvíli zastavili šance Jakuba Šípka i Filipa Zorvana. V samotném závěru středečního duelu byl k vidění opravdu drtivý tlak hostů. Nejprve vyslal skákavý projektil Zorvan, těsně vedle. Vzápětí parádní střelu Otto Urmy vyrazil skvělým zákrokem Pavel Soukup. A z následného rohového kopu hlavičkoval Jakub Martinec do břevna, to byla velká smůla pro svěřence kouče Zdenka Frťaly.

Žižkov se na konci už jen bránil odkopy a centry Kopečného nebo Vlkanovy své adresáty nenašly. V 93. minutě se dostal do ještě jedné velké šance Adam Vlkanova, ale zcela osamocený vystřelil z úhlu nad domácí svatyni. Hradec Králové si tak z Prahy odváží bod za remízu 1:1.