První porážka přišla ve Varnsdorfu

26. 8. 2018   |   Redakce
Několik změn v základní sestavě musel učinit kouč Zdenko Frťala, premiérový start za Votroky si připsal například Jakub Pokorný nebo střídající Martin Matoušek. Branka padla jediná, v prvním poločase se trefil po rychlé akci Jakub Barac a zařídil tak pro Varnsdorf výhru nad Hradcem Králové.
6. kolo, neděle 26. 8. 2018, 17:00

FK Varnsdorf

1:0
1:0

Branka: 26. Barac. Rozhodčí: Ginzel – Poživil, Leška. ŽK: 45. Kozma, 54. Kocourek, 60. Bláha, 90+4. Votava – 45. Ottmar. Počet diváků: 1120.

FK Varnsdorf: Porcal – Zbrožek, Kozma, Kouřil, Heppner – Rudnytskyy, Kodeš, Kocourek (65. Votava), Bláha, Barac (76. Dzaba) – Ondráček (87. M. Kubista).
FC Hradec Králové: Ottmar – Plašil, J. Pokorný, Martinec, Urma – Martan (46. Kropáček), Jukl, Zorvan (46. M. Černý), Trávníček (61. Matoušek) – Vlkanova, Durdević.

První větší šanci nedělního střetnutí si připsali v úvodu fotbalisté Hradce Králové. Stalo se tak ve 14. minutě, kdy Otto Urma vybídl zpětnou přihrávkou Ladislava Martana, jeho střelu obrana domácích tečovala těsně vedle. Hned vzápětí mohlo udeřit na druhé straně. Centr Ondráčka našel hlavu Kocourka, ale jeho zakončení chyběl potřebný důraz.

Hráči Varnsdorfu čekali na první branku utkání do 26. minuty. Jakub Barac si nejprve narazil míč s Ondráčkem, následně pronikl mezi dvěma Votroky do pokutového území a střelou podél Radima Ottmara rozvlnil síť, 1:0. Rázem byli domácí při chuti, ale k přímému ohrožení branky se nedostali. Avšak Votroci jen marně hledali recept na pozornou obranu svěřenců kouče Davida Oulehly.

Trenér Zdenko Frťala poslal na hřiště do druhého poločasu Reného Kropáčka i Milana Černého. A právě druhý jmenovaný pálil v 62. minutě, střela mířila bohužel nad. Na této šanci se podílel i střídající Martin Matoušek, pro kterého to byl vůbec první start za Votroky. Druhá pětačtyřicetiminutovka byla plná soubojů a nedovolených zákroků, pohledných fotbalových akcí by fanoušek hledal jen poskrovnu. V 75. minutě mohl z ničeho nic rozhodnout Varnsdorf. Aktivní Ondráček vyslal za obranu Votroků přesnou přihrávku, tu si převzal kapitán Rudnytskyy a následně nedokázal překonat Radima Ottmara, který předvedl skvělý a pohotový zákrok.

Hradeckým chyběla především přesnost a finální přihrávka. Měli častěji míč na kopačkách, centrovali do vápna jeden míč za druhým, ale gólman Porcal nemusel řešit téměř žádné přímé ohrožení. Štěstí z hodně velké dálky zkusil pouze Otto Urma, jeho oblouček o metr minul břevno domácí svatyně. Do otevřené obrany Hradce pronikl v samotném závěru Rudnytskyy, centrem vybídl Heppnera, který trefil tyč hradecké branky. Domácí to již mrzet nemuselo, v nedělním duelu si došli pro tři body. Naopak Votroci poprvé v letošním ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY poznávají hořký pocit porážky.